Letní dovolená

Další cestovka ruší zájezdy na léto. Naši zákazníci nejsou věci, tvrdí

Pro další část klientů cestovních kanceláří přichází zklamání. Zakoupené dovolené o letošních prázdninách se nedočkají. K řadě cestovek se připojuje také CK Alexandria, která se rozhodla zrušit veškeré zájezdy do konce srpna.

Představa dovolené v zahraničí se pro většinu Čechů stává minulostí. CK Alexandria oznámila, že nehodlá připustit, aby se s jejími zákazníky nakládalo jako s věcmi a raději ruší veškeré zájezdy s odletem do 31. srpna.


Jen malé množství zemí prozatím vydalo konkrétní nařízení upravující provoz hotelů v létě letošního roku. "Přes mediální výstupy ohlašující uvolňování v jednotlivých destinacích, je realita naprosto odlišná. V tuto chvíli stále není jasné, do které země a za jakých podmínek bude možné cestovat,“ uvedl Petr Šatný, marketingový ředitel CK Alexandria.

Související obsah


Z toho, co už bylo oficiálně publikováno totiž podle něj vyplývá, že bude provoz hotelů citelně omezený, a to jak v limitu obsazenosti, tak především v případě stravování. Lidé by také mohli být zklamaní z podoby animačních programů, které s největší pravděpodobností ovlivní nutné rozestupy.


Hlavní důvod tkví ale především v tom, že přes všechna přijímaná opatření není možné určit, zda nedojde k výskytu Covidu-19 přímo v některém ubytování. I když budou v hotelech takzvané "karanténní pokoje", stále nikdo neví, co se stane s klienty, kteří by onemocněli. Podle existujících pokynů můžou totiž odpovědné tamní orgány rozhodnout i o umístění ve státní karanténě mimo hotel.


"Způsob řešení těchto otázek může zcela zásadním způsobem ovlivnit kvalitu zájezdu, aniž bychom my, jako cestovní kancelář, mohli jakkoliv zasáhnout," vysvětlil Šatný s tím, že podobná situace je naprosto neslučitelná s běžnými standardy CK Alexandria. "Naši zákazníci nejsou "věci", aby byli během své dovolené "někam" umísťováni!" dodal.

Související obsah


Cestovka stále věřila, že se situace vrátí do normálu a letní dovolené bude možné zrealizovat tak, jak si je zákazníci objednali. V tuto chvíli už je jasné, že to možné nebude, a proto všechny zájezdy hromadně ruší. Všichni, kteří zaplatili zálohu nebo celou částku, obdrží poukaz podle "lex voucher".


Pokud se vás to týká, i tak máte na výběr, jestli chcete využít poukaz letos nebo v příští sezóně. Stejně tak bude na vás i volba nové destinace. Poukaz si navíc budete moci vyměnit v rámci AKCE 125, kterou cestovka nabídla už v půlce března.

Jestli se rozhodnete pro zájezd až na rok 2021, můžete získat 125 procent hodnoty zaplacené částky. Není možné ji ale proplatit v penězích, zatímco poukaz "lex voucher" vám cestovka v případě, že ho nevyužijete, proplatí.

Zájezdy zrušila také cestovní kancelář Exim tours a Fischer:

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz