Domácí

Prezident podepsal nové zákony. Strážníci nově dostanou odchodné

Prezident podepsal nové zákony. Strážníci nově dostanou odchodné
Zdroj: Profimedia

Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve čtvrtek tři nové zákony týkající se odkladu EET, kompenzačního bonusu a také odchodného pro strážníky. Informoval o tom mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.

Společníci malých společností s ručením omezeným mohou žádat o státní příspěvek 500 korun denně, jako kompenzaci za omezení kvůli vládním opatřením proti pandemii koronaviru. Zákon, který jim to umožní, ve čtvrtek podepsal prezident Miloš Zeman. Příspěvek je určen pro společnosti s.r.o. s nejvýše dvěma společníky.


Zeman podepsal také zákon o elektronické evidenci tržeb, která bude přerušena do konce letošního roku. Podnikatelé tak nemusí evidovat své tržby a úřady nebudou tuto povinnost ani kontrolovat.


Senát v úterý prosazoval odklad EET pro další odvětví s výjimkou ubytovacích a stravovacích služeb a obchodu až do konce června 2023, to ovšem Sněmovna neschválila. 

Související obsah


Zároveň prezident souhlasil také s poslaneckou novelou, díky které budou mít strážníci nárok na odchodné. Týká se strážníků starších 50 let, kteří odpracují nejméně 15 let. Ti dostanou odchodné ve výši jednoho měsíčního platu. Strážníci, kteří si odpracují více než 15 let, mohou získat až jeho šestinásobek. Výše odchodného se bude v tomto případě odvíjet od počtu odpracovaných let.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz