Počasí

Léto je tu, oteplí se až na tropických 30 stupňů! MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ

Léto je tu, oteplí se až na tropických 30 stupňů! MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ

Červen bude podle meteorologů teplotně průměrný. Na konci příštího týdne by mohly teploty vystoupat až k 27 stupňům, nejteplejší pak bude druhý týden v červnu. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"První týden bude teplotně průměrný, minimální noční teploty budou v první polovině týdne kolem 7 °C, na konci kolem 11 °C. Maximální denní teploty zpočátku do 22 °C, postupně 22 až 27 °C," uvedl ČHMÚ na svém webu. Nejtepleji by mělo být o víkendu.

V průměru pak bude nejteplejší druhý týden v červnu, kdy se mohou teploty šplhat až na tropických 30 stupňů. Poté začnou znovu mírně klesat a v druhé polovině června se budou pohybovat mezi 22 a 24 stupni. V noci pak bude kolem 11 stupňů.

Také z hlediska srážek bude následující měsíc průměrný. V prvním týdnu spadne kolem 13 milimetrů, slabě nadprůměrný by mohl být jen poslední týden s úhrnem kolem 21 milimetrů.

Související obsah

Výhled počasí na čtyři nadcházející týdny vydává ČHMÚ nově každý pátek večer. Úspěšnost se u teplot pohybuje kolem 75 %, u srážek okolo 65 %. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz