Domácí

ČHMÚ varuje před vydatným deštěm, hrozí i lokální záplavy

ČHMÚ varuje před vydatným deštěm, hrozí i lokální záplavy
Zdroj: Mediafax

V neděli se obloha nad celým Českem zatáhne a čeká nás deštivé počasí. Vydatný déšť zamíří zejména nad Moravskoslezský kraj. Pro nejvýchodnější cíp republiky vydal hydrometeorologický ústav výstrahu.

 "Od severovýchodu bude přes naše území přecházet okluzní fronta spojená s tlakovou níží nad Ukrajinou," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Výstraha vydatného deště s úhrny i nad 50 milimetrů se týká zejména oblastí v okolí Českého Těšína, Frýdku-Místku, Frýdlantu nad Ostravicí, Jablunkova a Třince. Dávat pozor byste si měli i za volantem, hrozí totiž snížená viditelnost a zvýšení odtoku vody přes silnice.

Související obsah


Od nedělní 9 hodiny ranní až do pondělního rána platí pro oblast povodňová bdělost. "Vzhledem k dešti a předchozímu nasycení v povodí Olše očekáváme výraznější vzestupy místy i s překročením prvního stupně povodňové aktivity, a to zejména na menších tocích," doplnil ČHMÚ.


Na již zmiňovaném území spolu s okolím Havířova, Karviné a Orlové může docházet k vzestupu hladin řek. ČHMÚ upozornil také na zvýšení odtoku vody a snížení stability stromů v podmáčené půdě.

sik, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz