Domácí

Hejtmanka k trestnímu oznámení: Petici na podporu zdravotnice bych podepsala

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová svolala na pondělní dopoledne tiskový brífink, na němž vydala prohlášení k podanému trestnímu oznámení na možné šíření poplašné zprávy v nouzovém stavu. Podle ní se nejedná o snahu zdravotnici zničit či poškodit, hejtmanka se snažila trestním oznámením zabránit šíření paniky v kraji. Petici na podporu paní Brožové by podepsala, pokud za ní někdo přijde.

Středočeský kraj reagoval trestním oznámením na  vydavatelství, které zveřejnilo otevřený dopis zdravotnice Veroniky Brožové. Ta si na začátku nouzového stavu stěžovala otevřeným dopisem na sociální síti na nedostatek ochranných pomůcek pro záchranáře. Její prohlášení pak rozšířil internetový deník a po něm ho převzala většina velkých médií.

Jermanová Pokorná to označila za možné šíření poplašné zprávy. Postup hejtmanky kritizoval i její stranický šéf Andrej Babiš. "Není to dobré řešení, ani dobrá komunikace," prohlásil pro TV Nova na konci minulého týdne.

Hejtmanka Pokorná Jermanová v pondělí přinesla nové vyjádření k celé kauze, zdůraznila, že v tom není nic osobního. Podle ní je nutné změnit pohled na celou kauzu, kterou nyní podle ní hodnotíme z pohledu po krizi, událost se stala v době, kdy platil nouzový stav.

Související obsah

Pokorná Jermanová se dle vlastních slov snažila zabránit šíření paniky v kraji, trestní oznámení není snahou zničit život zdravotní sestry. Té popřála do budoucnosti mnoho štěstí.

"Já jsem zaznamenala, že Pirátská strana založila petici na podporu paní Brožové. Pokud za mnou přijdou, já tu petici ráda podepíšu. Je to tak, že ona je obětí toho, co se děje v zákulisí," zveřejnili Pokorná Jermanová s tím, že by mohlo jít i o politické půtky v zákulisí.

Eliška Kopánková, tbc, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz