Domácí

Auto při přejezdu přes brod strhl proud, žena uvázla na střeše!

Snaha přejet brod skončila velmi špatně pro posádku osobního auta, řekou Morávkou totiž protékalo více vody kvůli upouštění přehrady. Silný proud auto strhl, řidič se naštěstí dostal na břeh sám. Ve voze ale zůstala žena a pes, ty museli zachránit hasiči. Auto pak vytáhli následující den.

Řidič se podle hasičů z nepochopitelných důvodů rozhodl, že si cestu domů zkrátí brodem přes rozvodněnou řeku Morávku mezi obcemi Raškovice a Vyšní Lhoty. Vodohospodáři zrovna upouštěli vodu z nedaleké přehrady po víkendových deštích.

Vůz se pokusil brod překonat v podvečer, byl ale stržen silným proudem, který ho začal unášet. "Muži středního věku se podařilo dostat na břeh, žena středního věku ale zůstala uvnitř. Velkým štěstím pro ni a malého pejska s ní bylo, že se vodou vláčený automobil pouze otáčel kolem svislé osy, ale neobrátil se na střechu. Navíc zhruba po 200 metrech se zachytil o skrytou kamennou hrázku," popsal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Na pomoc okamžitě vyrazilo několik jednotek hasičů, které byly vybaveny záchrannými čluny a saněmi. Právě na těch se podařilo ženu bezpečně převézt ze střechy auta na břeh, nakonec hasiči vytáhli z vozu i vystrašeného psa.

Související obsah

"Kvůli silnému proudu vody bylo Suzuki zajištěno lany a na jeho vyproštění hasiči museli počkat na opadnutí vody (snížení průtoku z vodní nádrže Morávka dohodli s vodohospodáři) až v úterý 2.6.2020 dopoledne, kdy si hasiči přivolali na pomoc obojživelný pásový transportér PTS 3 ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně," doplnil Kůdela.

Transportér pak odtáhl automobil Morávkou zpět k brodu, kde ho hasiči v úterý dopoledne vytáhli na břeh.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Královna Alžběta už zase pracuje

Britská královna Alžběta II. se vrátila ke svým povinnostem. Virtuálně přijala na audienci dva velvyslance. Přes internet hovořila s Gunnem Kimem z Koreje a Markusem Leitnerem ze Švýcarska. Královna by se měla 1. listopadu zúčastnit recepce o změně klimatu. Závěrečné rozhodnutí k její účasti by mělo přijít do víkendu, napsal deník Daily Mirror.

Píše se na Deník.cz