Krimi

Policie řekla, jak Tadeášek zřejmě zemřel. Do řeky ho měla hodit matka

Policie řekla, jak Tadeášek zřejmě zemřel. Do řeky ho měla hodit matka
Zdroj: AKTU.cz

Podle policie čtyřměsíční Tadeášek, jehož tělíčko našli v Hoříně na Mělnicku, pravděpodobně zemřel na syndrom náhlého úmrtí kojenců. Stalo se to zřejmě už několik dní před vyhlášením pátrání. Matka poté měla sama hodit tělo do řeky, protože nevěděla co s ním.

Čtyřměsíční miminko, jehož mrtvé tělíčko v neděli po dvou dnech pátrání policisté našli u řeky v Hoříně na Mělnicku, pravděpodobně zemřelo na syndrom náhlého úmrtí kojenců. Soudní pitva už před několika dny prokázala, že za smrtí chlapečka Tadeáška nestálo cizí zavinění.

Chlapec měl umřít už několik dní předtím, než bylo vyhlášené pátrání. Jeho zmizení na policii dokonce oznámila samotná matka, která tvrdila, že usnula v parku a kočárek i s miminkem jí někdo ukradl. Podle policie tělíčko do řeky zřejmě hodila sama, protože nevěděla, co s ním udělat. Vyšetřování stále není ukonečeno a nadále pokračuje.

Související obsah

 

Případ už od začátku doprovázely nesrovnalosti. Přestože matka tvrdila, že šlo o únos, policie tuto verzi vyloučila a nepracovala s ní. Podle příbuzných byla mladá žena drogově závislá a o chlapečka se nedokázala postarat. V polovině května ho dokonce měla odnést na OSPOD v Mělníku, kde ho chtěla nechat. Mělnický úřad se zastal svých pracovnic, které podle něj nepochybily, a uvedl, že matce byla nabídnuta pomoc i ubytování v azylovém domě.

Syndrom náhlého úmrtí kojenců je náhlá a neočekávaná smrt dítěte do jednoho roku, u které se nedaří ani při pitvě odhalit příčinu úmrtí. V České republice ročně na tento syndrom umřou zhruba dvě desítky dětí. Mezi rizikové faktory mimo jiné patří i drogová závislost matky či její kouření.

Podle bývalé spolužačky byla matka na dítě hrubá, nadávala mu a zakrývala ho dekami. Celou zpověď si můžete poslechnout v následujícím videu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz