Naše Česko

Podpora bez rozdílu! Portál Donio nabízí pomoc rodinám i firmám

Podpora bez rozdílu! Portál Donio nabízí pomoc rodinám i firmám
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Koronavirová krize zasáhla nejen podnikatelské subjekty, ale zejména jednotlivce. Pokud se navíc k finanční krizi přidá i ta zdravotní, život lidí a jejich rodin se může snadno stát peklem. Heslem "jsme pro každou dobrost" se řídí sedm členů týmu Donio, který si dal za cíl podat pomocnou ruku každému, kdo ji potřebuje.

Tým, který stojí za celým projektem, je – dle jejich vlastních slov – složen z lidí, kteří touží pomáhat ostatním. Založit sbírku není samo o sobě nic složitého, problém je v tom, že řada z nich v přehršli informací na sociálních sítích zaniká a řada potřebných se tak nikdy nedočká pomoci.

"Rádi říkáme, že se skládáme na cokoliv dobrého. Ať už chcete sbírku vytvořit pro sebe, kamaráda, který onemocněl, nebo se třeba složit na hřiště se sousedy, jsme tu pro vás. Na našem webu založíte sbírku snadno a rychle. My vám po jejím skončení odešleme 100 % vybrané částky," tvrdí tým Donio na svých stránkách.

Související obsah

Platforma Donio.cz totiž slouží právě k založení takové sbírky. Stává se tak pomocí pro rodiny, které postihlo neštěstí, chráněné dílny, které balancují na hraně přežití, nebo drobné podnikatele, kteří kvůli koronavirové pandemii přišli o svou živnost. Podpořit můžete dokonce konkrétní kulturní akce a divadla. Aktuálně na portálu probíhají desítky sbírek pro potřebné z celého Česka. Připojte se k pomoci jim i vy!

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na facebook.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz