Koronavirus

Vzpruha v době pandemie. Japonce potěšila série ohňostrojů! VIDEO

Obyvatelé Země vycházejícího slunce se v pondělí večer místního času dočkali nečekané vzpruhy v době pandemie koronaviru. Nebe nad Japonskem totiž rozzářila série ohňostrojů.

Světelná představení odstrartovala v osm hodin večer a trvala pět minut. Rachejtle a rakety podle BBC vylétaly z utajených míst, vystoupení byla časově omezená i kvůli tomu, aby se lidé příliš nesrocovali.

Původní plán organizátorů dokonce byl, že ohňostroje budou úplným překvapením, ale posléze dospěli k názoru, že nečekaná pyrotechnická show by mohla lidi spíš rozrušit než potěšit.

I když představení trvala jen krátce, přesto se na některých místech, například v hlavním městě Tokiu, stihly utvořit menší davy. Lidé se ale záhy po konci nebeské show znovu rozptýlili.

Související obsah

Pro ohňostrůjce byla série show také možností, jak upozornit na svoji nelehkou situaci. Kvůli pandemii totiž musela být zrušena celá řada festivalů, jejichž součástí ohňostroje běžně jsou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz