Zahraničí

Tunisko se chystá na návrat turistů, vydalo podrobný MANUÁL opatření

Tunisko se chystá na návrat turistů, vydalo podrobný MANUÁL opatření
Zdroj: Profimedia

Vypadá to, že letní dovolená v zahraničí je stále pravděpodobnější. Poté, co plány na brzké znovuotevření hranic pro zahraniční turisty oznámilo Řecko a Španělsko, se k nim nyní přidala i další oblíbená dovolenková destinace - Tunisko.

Severoafrická země totiž oznámila, že se znovu otevře světu ještě před začátkem letních prázdnin - konkrétně 27. června. Jak připomíná portál Arab News, Tunisané se s pandemií vypořádali velmi dobře - země hlásí 1070 nemocných a 48 mrtvých. V nemocnicích zůstávají už pouze dva pacienti s Covid-19.

Jak v tiskové zprávě upozornilo místní ministerstvo cestovního ruchu, nebezpečnou nákazu se podařilo zkrotit i díky použití nejmodernějších technologií - ulice monitorují roboti, ve vzduchu pro změnu krouží drony vybavené termokamerami.

Přesto bude letošní letní dovolená na Džerbě nebo přímo v pevninském Tunisku jiná než v předchozích letech. Země sice turistům otevírá hranice, aby zachránila letní sezónu, ale zároveň zavádí řadu opatření a omezení, aby ochránila zdraví návštěvníků i "domorodců". Úřady při té příležitosti vydaly podrobný manuál, v němž jsou všechny změny popsané.

Související obsah

"Všechna hygienická nařízení tohoto manuálu se musí okamžitě zavést, přísně dodržovat a jejich plnění se bude průběžně kontrolovat. V průběhu dalších týdnů se tento manuál může měnit dle aktuálního vývoje pandemie," píší tuniské úřady v příručce.

Podle manuálu například při převozech autobusy musí řidič i cestující mít roušky, ve vozech také má být k dispozici dezinfekce. Všichni také musejí dodržovat bezpečné rozestupy.

Celý manuál si můžete přečíst zde:

Manuál opatření a omezení platných pro pobyt v Tunisku

Typ souboru:pdf

Hotely i restaurace budou smět být obsazené pouze z poloviny, mezi stoly budou muset být rozestupy minimálně 2,5 metru a bude omezený i počet lidí u jednotlivých stolů. Rozestupy budou povinné i na plážích či u bazénů.

Svoje hranice chtějí turistům v nejbližších týdnech otevřít také Řecko či Španělsko. I zde se dá ovšem počítat s tím, že pobyty budou kvůli pandemii jiné než obvykle.

Více informací najdete v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz