Domácí

Studenti psali zkušební část maturity. Tahle matika není pro každého! TEST

Studenti psali zkušební část maturity. Tahle matika není pro každého! TEST
Zdroj: Profimedia

Tento týden je pro studenty posledních ročníků středních škol ve znamení didaktických testů. Ve středu proběhl poslední z nich - nepovinná zkouška Matematika+. Vyšší úroveň matematiky si zvolilo přes tři tisíce studentů. Úlohy a příklady, které test obsahoval opravdu nejsou pro každého. Podívejte se na zadání a vyzkoušejte si, jak byste na jejich místě obstáli vy.

Zkouška Matematika+ je nepovinná a přestože se uskutečnila formou didaktického testu, není zatím součástí maturity. Prozatím funguje spíše jako experiment, v rámci kterého si mohou své znalosti ověřit studenti, kteří se chystají na vysokých školách studovat technický, ekonomický, matematický či přírodovědný obor. 

Zkouška se konala jen na 59 spádových školách a přihlásilo se k ní tři a půl tisíce maturantů. Přestože tedy není součástí maturity, vysoké školy ji zohledňují při přijímacím řízení či ve stipendijním programu. Na některých fakultách například studentům, kteří absolvovali Matematika+, přijímací zkoušky úplně promíjejí.

Související obsah

Pokročilá úroveň matematiky, kterou didaktický test obsahoval, samozřejmě není pro každého. Pokud vás zajímá, s čím se odvážlivci museli potýkat, anebo si sami chcete test vyzkoušet a oprášit své matematické znalosti, zadání naleznete v galerii na konci článku.

Matematikou+ skončila část písemných maturitních zkoušek. V pondělí maturanti psali didaktické testy z francouzštiny, angličtiny a matematiky, v úterý pak z ruštiny, němčiny, češtiny a španělštiny.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz