Domácí

Chlapci si hráli s výbušnými kuličkami, jednoho exploze popálila v obličeji

Chlapci si hráli s výbušnými kuličkami, jednoho exploze popálila v obličeji
Zdroj: Policie ČR

Velmi špatně dopadla pro chlapce hra s výbušnými kuličkami. Jeden z nich totiž zapálil celou hromádku této pyrotechniky, následný výbuch ho popálil v obličeji a na rukou. Do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Dva chlapci si v úterý večer hráli na lavičce za hraničním pěším přechodem z Českých Velenic s výbušnými kuličkami, které měly v průměru tři až pět milimetrů. Jeden z nich zapálil celou hromádku těchto kuliček.

"Tato hromádka vybuchla a popálila nezletilého v oblasti celého obličeje a obou rukou. Výbuchu byl přítomen nezletilý kamarád, který neutrpěl žádné zranění. Vážně popálený nezletilý chlapec byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady na popáleninové centrum," sdělila mluvčí policie Hana Millerová.

Na místo okamžitě přijeli policisté, kteří výbušniny zajistili. Podle přivolaného pyrotechnika se jednalo o pyrotechnickou slož. Policisté nyní prověřují, zda nedošlo k protiprávnímu jednání třetí osoby.

Související obsah

"Mnoho žáků školou povinných je v současné době samo doma a letní prázdniny jsou za dveřmi, buďte obezřetní a poučte své děti o možných rizicích nejen při manipulaci s pyrotechnikou, ale rovněž o rizicích v dopravě či při koupání v neznámé vodě," apeluje Millerová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz