Domácí

Kamioňák (†35) zkolaboval za volantem. Oživit se ho už nepodařilo

Řidič kamionu, který jel s s kamionem po D5 ve směru na Prahu, na 112. kilometru v mírném stoupání během jízdy pravděpodobně zkolaboval. Kamion pak nacouval do svodidel a zůstal stát přes oba pruhy. I přes snahu svědků, policistů a záchranářů se ho nepodařilo oživit.

Tísňová linka přijala hlášení o kamionu, který blokoval dálnici D5 ve směru na Prahu, ve čtvrtek ráno. Na místo okamžitě vyrazili záchranáři, policisté a hasiči.

"Z dosud zjištěných informací vyplývá, že na 112. kilometru při jízdě v mírném stoupání řidič zřejmě v důsledku zdravotní indispozice zkolaboval a při samovolném scouvání pak zadní částí návěsu havaroval ve středových svodidlech," přiblížila mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Nákladní souprava zůstala stát přes oba pruhy. Další řidiči poskytovali zkolabovanému pětatřicetiletému muži první pomoc, v oživování pokračovali dálniční policisté až do příjezdu záchranářů. I přes veškerou snahu zasahujících se ale řidiče oživit nepodařilo.

Související obsah

Dálnice byla po dobu zásahu a vyšetřování uzavřena, policie odkláněla dopravu přes EXIT 119, zpět na dálnici pak řidiči mohli najíždět přes EXIT 107. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz