Domácí

Místostarostu ze Zlínska zbil syn bývalého starosty. Soud udělil tresty

Krajský soud ve Zlíně dnes udělal tečku za loňským napadením místostarosty Podkopné Lhoty. Podle rozsudku je za ním Lubomír Minařík – syn bývalého starosty vesnice. Minařík odešel od soudu se šestnáctiměsíční podmínkou.

Stejně jako v zahraničí, padne občas nějaká facka i mezi českým politiky. Kdysi například uštědřil pořádný pohlavek exministru Rathovi Miroslav Macek. Ve čtvrtek se ke Krajskému soudu ve Zlíně dostalo i napadení místostarosty Podkopné Lhoty.

"Když jsem uklízel sníh, tak ke mně Luboš doběhl a nečekaně agresivně mě začal mlátit pěstmi, sevřenou pěstí do hlavy, kdy vlastně všechny ty údery byly mířené na hlavu," popsal Marcel Mahdal, napadený místostarosta obce.

Související obsah

Podmínečným trestem potrestaný útočník ale vinu odmítá. Soud se snažil přesvědčit tvrzením, že v okamžiku napadení místostarosty vůbec v obci nebyl. "Já si myslím, že ani jeho vozidlo nebylo na kamerách ztotožněno, tak nevím, jak se na tu Podkopnou Lhotu vlastně dostal," prohlásil obhájce Josef Kapušňák.

Související obsah

Podle místních byly za útokem spory mezi starým a novým vedením obce. Údajný útočník je totiž synem bývalého starosty. "Špatné hospodaření, nové vedení, které přišlo, i syn, který je členem zastupitelstva a navíc místostarosta, tak se snaží dávat veškeré dokumenty a papíry do pořádku," popsala matka napadeného muže Marie Mahdalová.

"Pořád klient popírá tu vinu, že se na místě nenacházel, že se skutku nedopustil," tvrdí Kapušňák. Čtvrteční verdikt udělal za případem, který vesnici rozdělil na dva tábory, tečku. Odsouzený má ale ještě možnost dovolání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz