Domácí

Zájem Čechů o pobyty u moře prudce roste! Hoteliéři lákají na nižší ceny

Zájem o zahraniční dovolené raketově roste. Od pondělí, kdy vláda zveřejnila mapu bezpečných destinací, kontaktují cestovní kanceláře tisíce Čechů. Většina cestovek už vytvořila novou nabídku převážně do Řecka a Bulharska. Další země postupně přidají. Lákají na nižší ceny a méně turistů na vybraném místě.

Deka a přehrada. Tak chtěl letos strávit léto i Jiří Michalík z Prahy. S otevřením hranic ale představu o tuzemské dovolené hází za hlavu a chce k moři.


"Chci do Chorvatska, nebo do Řecka. Budou levné letenky, tak se budeme snažit najít dobrou nabídku,“ řekl pro TV Nova.


A data cestovek hovoří jasně – pan Michalík není sám! "Od pondělka zažíváme naprostý boom, co se týče poptávek. Momentálně je nárůst o 110 %,“ potvrdila mluvčí Invie Andrea Řezníčková.

Související obsah


"Máme nárůst až 300 % těchto dotazů a poptávek,“ přizvukuje mluvčí Exim Tours Petr Kostka.


A Češi se rozhodně nedrží zkrátka. Chtějí dovolenou s takovým standardem, na jaký jsou každoročně zvyklí. "Já mám rád klid a přírodu, takže možná pojedu někam na jachtu,“ dodal Michalík.


Ne všechny "zelené" země se ihned objevují v nabídkách. Nejčastěji cestovky začínají Řeckem, Bulharskem a Chorvatskem.


"Aktuálně na webu máme první nabídky na řecké ostrovy, nechybí Santorini ani Peloponés,“ řekl mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.


Cestovní kanceláře plánují do své nabídky v nejbližší době zařadit také Tunisko, které ve středu večer oznámilo, že hranice České republice otevře už 27. června. A protože se hoteliéři s mírným zpožděním snaží nastartovat sezónu, zlevňují.

Související obsah


"Ceny budou až o dvacet procent nižší než v minulých letech,“ dodal Bezděk.


Na místě se ale turisté musejí připravit na změny. Řecko vydalo souhrn opatření, která budou turisty doprovázet po dobu pobytu. Ubytovávat se bude převážně online. Pokoj bude muset být po vystěhování hostů minimálně 11 hodin prázdný.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz