Domácí

Řidič zapomněl na náměstí desítky tisíc korun. Na policii se nestačil divit!

Řidič zapomněl na náměstí desítky tisíc korun. Na policii se nestačil divit!
Zdroj: Getty Images

Na čtvrteční odpoledne nejspíš nikdy nezapomene 61letý muž z Přerovska. Při odjezdu z tamního náměstí zapomněl na střeše auta příruční tašku s klíčky od dalšího vozu, doklady, firemními razítky a dokumenty, ale také s několika desítkami tisíc v hotovosti. Ačkoli bylo náměstí v tu dobu plné lidí, jako poctivec se mezi nimi prokázal jen jeden.

Jednašedesátiletý muž zřejmě pospíchal a když mezi půl třetí a třetí hodinou odpoledne nastupoval v Přerově do auta, neuvědomil si, že tašku s pro chod firmy nezbytnými věcmi nechal ležet na střeše. Rozjel se pryč a taška s desítkami tisíc korun zůstala ležet na náměstí T. G. Masaryka.

Ačkoli podle policie o svědky incidentu nebyla nouze, vzhledem k tomu, že v tu dobu bylo náměstí plné lidí, pouze jeden z nich se odhodlal tašku sebrat a vydat se s ní na policejní služebnu. V tu dobu si také roztržitý řidič uvědomil, že ji postrádá a na přerovské náměstí se okamžitě vrátil.

Související obsah

Oba se tváří v tvář setkali přímo na služebně – zoufalý majitel přišel ohlásit ztrátu a poctivý nálezce kýženou tašku právě přinesl.

Pátrání po zavazadle plném peněz, firemních dokumentů a s klíči od dalšího auta, tak trvalo pouhých pár minut. Jestli se za svou poctivost zhruba čtyřicetiletý nálezce dočkal odměny, však není známo.

Související obsah

"Oba dva byli poučeni o tom, jakým způsobem postupovat, co podle občanského zákoníku, komu náleží. Nálezce i předávající spolu zůstali v kontaktu. Zda se to odešlo bez nálezného nebo s nálezným, nedokážeme říct," popsal mluvčí přerovské městské policie Miroslav Komínek.

Zda by se podobně čestně zachoval i někdo další z těch, kteří v tu dobu byli na náměstí a celý incident viděli, si policie netroufá odhadovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz