Domácí

Matku za vraždu batolete poslal soud na 17,5 roku do vězení

Ženu z Českých Budějovic státní zástupce vinil z toho, že svého dvouletého synka vyhodila z okna s úmyslem ho zabít. Sama pak za ním skočila, pád z okna přežila. V pátek dal Krajský soud v Českých Budějovicích za pravdu žalobci a poslal ženu na 17,5 roku do vězení. Obhajoba se odvolala.

Celý incident se odehrál v roce 2018 na sídlišti Šumava v Českých Budějovicích. Vážně zraněnou matku a dítě našli lidé pod okny panelového domu 6. listopadu. Chlapeček zemřel na místě, tehdy pětadvacetiletá matka skončila s vážnými zraněními v nemocnici.

Otec měl v tu dobu spát ve vedlejší místnosti. "Já jsem si po celém dni šel odpočinout do obýváku a nechal jsem ji s malým, ať ho jde uspat. Ona tam usnula, já jsem ji byl ještě přikrýt. No a pak už mě v půl šesté ráno bušili policajti," řekl pro televizi Nova otec dítěte.

Kriminalisté už krátce po incidentu začali vyšetřovat případ jako vraždu, podezřelou byla matka dítěte. Ta stanula tento týden před soudem, v pátek byly na řadě znalecké posudky.

Související obsah

Stejný den pak soud v případě vraždy batolete rozhodl a poslal ženu na 17,5 roku do vězení se zvýšenou ostrahou. Obhajoba se proti rozsudku odvolala, státní zástupce si ponechal lhůtu. Žena byla vyšetřována na svobodě, nyní byla vzata do vazby.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz