Krimi

Vlastní matku brutálně ubil k smrti. Od soudu dostal výjimečný trest

Vlastní matku brutálně ubil k smrti. Od soudu dostal výjimečný trest
Zdroj: Profimedia

Krajský soud v Plzni v pátek poslal 52letého Vlastimila Šustka do vězení na 23 let. Výjimečný trest dostal za to, že během loňského dubna vlastní matku surově bil a kopal tak dlouho, až skončila v nemocnici. Čtyřiasedmdesátiletá žena zraněním podlehla. Rozsudek zatím není pravomocný.

Šustek měl na svou matku opakovaně útočit v bytě v Mariánských lázních. V minulosti byl za násilí už několikrát trestaný. Podle soudu 11. dubna loňského roku bez doposud jasného důvodu napadl svou 74letou matku. V průběhu večera ji měl kopat a bít do hlavy i zbytku těla a několikrát jí hlavou udeřit o zem.

Kromě otoku a krvácení do mozku jí způsobil zlomeninu čelisti, žeber a hrudní kosti. O život bojovala v plzeňské nemocnici dva dny, zraněním však nakonec podlehla. U soudu Šustek tvrdil, že ten večer byl pod vlivem alkoholu a opiátů a na to, že by matce jakkoli ublížil, si nevzpomíná.

Související obsah

"Vzpomínám si na hodně málo, dvě tři vodky večer a pak nic. Mlžně si vzpomínám, že se mi v baru udělalo špatně, nemohl jsem se nadechnout, bál jsem se, že se udusím. Asi jsem měl v sobě dost tramalu, ten den jsem mohl mít v sobě 600 až 800 miligramů. Měl jsem tramal ráno, po obědě jsem si vzal dvě tablety, protože jsem měl bolesti. Pak jsme šli asi s matkou na nákup, pak jsme šli domů. Po večeři jsem si dal další tabletu, pak jsem šel do baru a když tam barmanka nebyla, šel jsem pryč," vypověděl při výslechu.

Související obsah

Znalci však tvrdí, že v době mlácení nebohé ženy byl zcela příčetný a velmi dobře věděl, čeho se dopouští.

  

Rozsudek měl soud vynést už v lednu, ale kvůli Šustkově zdravotní indispozici bylo jednání odročeno. Další odklad způsobila opatření spojená s pandemií koronaviru. Na páteční soudní líčení se obviněný syn sice dostavil, ale neustále si hlasitě stěžoval, že mu není dobře a že u soudu nechce být. Rozsudek, který zatím není pravomocný, tak soud vyhlásil v jeho nepřítomnosti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz