Naše Česko

Covid-19 jim zničil sen o mistrovství. Unikátním sportem však žijí dál

Když několikanásobná mistryně České republiky Barbora Karlíková chystala svůj tým na mistrovství světa ve sportovním aerobiku, věřila ve vítězství. Kvůli pandemii koronaviru ale jí i jejímu dívčímu družstvu zůstaly jen oči pro pláč.

Po měsících tréninku, výrobě dresů a zajišťování dopravy a ubytování bylo mistrovství ČR zrušeno. Pro Bářino dívčí družstvo měl být konec března 2020 dobou jejich první účasti na celostátním mistrovství. Místo toho musely zůstat doma. Na klání o titul pilně trénovaly od loňského září.

"Od září 2019 se celý klub připravoval na své první mistrovství České republiky v roce 2020, které se mělo konat na konci března v Praze. Holčičky pilně trénovaly, zdobily jsme dresy, zajišťovaly dopravu, ubytování. Do toho přišla pandemie Covid-19 a sen o prvním mistrovství se rozplynul. Zůstal jen smutek," popsala Barbora.

Související obsah

Kvůli vyhlášení nouzového stavu navíc musela zrušit veškeré společné tréninky a aktivity. "Na jedné straně jsem chápala nařízení vlády, na druhé straně nejistota, co bude dál a jak vymyslet, aby holčičky cvičily i v karanténě, a hlavně jak je motivovat," svěřila se mistryně republiky.

Výuku náročného sportu, kterému se v Česku věnuje jako jedna z mála, přesunula na internet a začala vést tréninky prostřednictvím instagramu. Ty uváděla v češtině i angličtině, protože ke cvičení se přidali i zahraniční sportovci.

Související obsah

"Dále jsem natáčela videa, aby děti věděly, jak na sobě pracovat. Přes sociální sítě jsem tak byla součástí domácností a měla tak možnost s dětmi cvičit. Byla jsem moc ráda za každé video od dětí, jak z domácího, tak venkovního tréninku," popsala Barbora dny odloučení od svých svěřenkyň.

Několikanásobná mistryně Česka pochází z Otrokovic. Když v roce 2018 ze dne na den zůstala bez trenéra i prostor, kde by mohla trénovat, rozhodla se založit vlastní klub a do rodného města přinést sport, často zaměňovaný s klasickou gymnastikou a sportovním aerobikem.

Související obsah

"Ve svém klubu se věnuji převážně malým holčičkám, kterým předávám mé dlouholeté zkušenosti. Děti jsou nadšené, bohužel tento krásný a náročný sport je pro veřejnost téměř neznámý," popsala Barbora, která doufá, že do budoucna této disciplíně propadne více sportovních nadšenců a k dívkám se přidají i kluci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz