Domácí

Vilu po slavné pěvkyni v Praze vybílili zloději. Zachytila je kamera

Neznámí zloději vykradli vilu na pražském Barrandově, ve které žila uznávaná operní pěvkyně Naděžda Kniplová. Pěvkyně nedávno zemřela a v objektu, který je v dědickém řízení, zůstaly cennosti za miliony korun. Toho využila dvojice, která odnesla starožitnosti a obrazy. Policie teď žádá veřejnost o pomoc při pátrání.

Když někdejší sólistka Opery Národního divadla a později profesorka AMU Naděžda Kniplová v lednu zemřela, zůstala po ní vila na lukrativní adrese a mnoho cenností uvnitř. Z těch už mnoho nezbylo. Podle policie jsou za tím dva muži. Fotopast je zachytila, když se do domu dobývali.


"Šli určitě po cenných věcech, respektive ztratily se věci, které v tom domě byly nejcennější,“ je přesvědčený správce pozůstalosti Luděk Staněk.


Podle něj měla pěvkyně slušnou sbírku starožitností a obrazů respektovaných autorů. "Měla přibližně deset obrazů malíře Oldřicha Blažíčka,“ potvrdil Staněk.

Související obsah


Popínavé růže, Po koupeli, Černá tůň v zimě. Obzvlášť poslední obraz už má pro znalce zajímavou cenu. "Tam by se mohla finální cena pohybovat třeba až kolem osmi set tisíc,“ řekla Eliška Havlová z Galerie Kodl.


Během jednoho týdne byli zloději v domě nejméně třikrát. A podle všeho se ještě chystali vrátit. Když se na jejich řádění přišlo, byla další část cenností připravena k odvozu.


Kšiltovky, batohy, baterky a částečné maskování obličeje. Kdo ale muže zná, mohl by je poznat. "Pokud máte informace, které by vedly ke ztotožnění mužů, nebo víte o odcizených obrazech, kontaktujte linku 158,“ vyzývá policejní mluvčí Jan Rybanský.


"Nemůžeme vyloučit, že pachatelé na fotografiích mohli jednat na objednávku,“ dodal jeden z kriminalistů.


Správce pozůstalosti vyčíslil škodu zatím na více než tři miliony korun. Nakonec ale může být vyšší. Cena všech děl ještě nebyla stanovena.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz