Domácí

Dopravci obnovují spoje do ciziny! Zase se dostaneme na Slovensko

S otevřením hranic sousedních států se na své trasy mají začít vracet i mezinárodní vlakové a autobusové spoje. Zatím ale mají lidé stále problém odcestovat. Už od neděle ale budou moci vlakem z Prahy na Slovensko.

Během příštího týdne se pak obnoví také spojení do sousedního Rakouska a od pátku 12. června se autobusem dostanete například do Vídně.


První vlak do Bratislavy vyjede z hlavního nádraží v Praze v neděli v 7:20. O půl hodiny později se pak na koleje vrátí i spoj do Košic.


"Budou jezdit každý den. Mezi Prahou a Košicemi to budou dva spoje denně a mezi Bratislavou a Prahou to budou tři spoje v každém směru,“ potvrdil mluvčí společnosti RegioJet Aleš Ondrůj.

 

Související obsah


 
Zájem o cestu na sousední Slovensko byl velký. Místenky na nedělní odpolední spoj do Bratislavy jsou podle mluvčího soukromého dopravce z 93 % vyprodané. Linky v průběhu příštího týdne obnoví i další dopravci.


"V pondělí 8. června bude vypraveno několik prvních spojů na Slovensko. Plné obnovení mezistátního provozu všech denních dálkových vlaků mezi ČR a Slovenskem pak proběhne následující den, tedy 9. června,“ informovala mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.


"První vlak Leo Express mezi Českem a Slovenskem, který jede z Prahy do Košic, vyráží již ve čtvrtek 11. června,“ řekl mluvčí LeoExpressu Emil Sedlařík.


Vlakem se už teď dostanete do Německa. Pravidelný spoj Praha - Berlín jezdí zatím třikrát denně.


"Standardní provoz tady bude obnoven 14. června. Od 15. června bude obnovený provoz vlaků také do Rakouska,“ doplnila Rajnochová.

Související obsah


 
"Od pátku 12. 6. RegioJet obnoví také přímé vlakové spoje mezi Prahou a Vídní,“ sdělil Ondrůj.


Autobusem se lze dostat z Prahy do Berlína, Londýna, Drážďan nebo třeba Amsterdamu. "Jezdí teď pravidelně každý den autobus mezi Brnem a Vídní, ten je napojen na vlakový spoj z Brna do Prahy,“ dodal Ondrůj.


30. června vypraví soukromý dopravce přímý vlakový spoj do chorvatské Rijeky. Jezdit bude třikrát týdně až do konce září. Cena jednosměrné jízdenky bude začínat na 590 korunách. V lůžkovém kupé si pak cestující připlatí 200 korun navíc.


"RegioJet bude mít z Rijeky návazné autobusové spoje,“ tvrdí Ondrůj. Ty rozvezou cestující až do třech desítek míst na chorvatské riviéře. Vlak bude stavět také ve slovinské Lublani.

Češi mají znovu možnost vyjíždět do Rakouska za nákupy:

Eliška Kopánková, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz