Domácí

Spacáky, karimatky i stany. Věci pro pobyt v přírodě mizí rychle z regálů

Nejistota kolem cestování do zahraničí nahrává výletům po Česku. Podle obchodníků se raketově zvedl zájem o vybavení na kempování nebo přespávání v přírodě. Stany, spacáky nebo karimatky teď prý Češi nakupují mnohem víc než v minulých letech.

Loni lidé strávili v kempech necelé tři miliony nocí. Letošní rok by toto číslo měl překonat. Naznačuje to i rekordní zájem o věci na kempování. Jejich nákupy totiž za poslední týdny vzrostly několikanásobně.


Češi za kempingové vybavení dávají v průměru čtyři tisíce korun a vybírají si čím dál tím kvalitnější výrobky.


"Jen za duben a květen jsme zaznamenali 50% nárůst a s blížícím se létem bude poptávka po outdoorovém vybavení ještě stoupat,“ řekl obchodní ředitel Alza.cz Petr Bena.

Související obsah


Zákazníci se podle prodejců nebojí investovat do komfortnějšího stanování. Nakupují speciální kempingové sprchy, vařiče nebo chemické toalety.


"Jde to poznat. Loni nebo předloni zákazníci kupovali věci, které měly membránu. Dost často lidé cestovali na Island,“ tvrdí prodejkyně z Rock Pointu Lucie Onferová.


"V současné době nejvíce nakupují stany, spacáky, karimatky. Zaznamenali jsme i zvýšený zájem o outdoorovou obuv,“ potvrdila manažerka Intersportu Barbara Moldrzyková.


Největší nápor milovníků spaní v přírodě zažívají podle Eurostatu jižní Morava a jižní Čechy. A svůj návrat zažívá i spaní pod širákem. Ceny za houpací sítě a cestovní moskytiéry vystřelily téměř o 200 procent.

Barbara Hanousek, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz