Domácí

Nouzové přistání v Praze! Záchranáři zasahovali v ochranných oblecích

Nouzové přistání v Praze! Záchranáři zasahovali v ochranných oblecích
Zdroj: Profimedia

Na pražském letišti v pondělí kolem 13. hodiny muselo nouzově přistát letadlo z Velké Británie. Jednomu z cestujících se udělalo špatně, podle záchranářů nebyl jeho stav vážný. Kvůli tomu, že letěl z rizikové oblasti, ale museli zasahovat v ochranných oblecích.

Letadlo směřovalo ze skotského Glasgow do Budapešti, když se cestujícímu udělalo nevolno. Stroj proto přistál na Letišti Václava Havla v Praze. "Šlo o takzvaný medical divert, tedy odklon letadla z důvodů zdravotních potíží někoho na palubě," uvedl mluvčí letiště Roman Pacvoň.

Letadlo nouzově přistálo krátce po 13. hodině. Poté k němu dorazili hasiči ruzyňského letiště a také pražští záchranáři. "Jeden z cestujících měl zdravotní indispozici, nebylo to ale podle mých informací nic závažného," sdělil pro TN.cz mluvčí záchranářů Ondřej Franěk.

Záchranáři pasažéra ošetřili a následně přepravili do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. "Protože to byl let z rizikové oblasti, zasahovali záchranáři ve speciálních ochranných oblecích," doplnil Franěk s tím, že pacient byl cizinec a další podrobnosti o něm nezná.

Související obsah

Po krátkém přistání Airbus A320 znovu odstartoval a vydal se na cestu do cílové destinace v maďarské metropoli. Podle portálu flightradar24.com, který zaznamenává letecká spojení, přistálo letadlo v Budapešti krátce před 15. hodinou.

Na konci května v Praze přistálo letadlo bez povolení. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz