Domácí

Nouzové přistání v Praze! Záchranáři zasahovali v ochranných oblecích

Nouzové přistání v Praze! Záchranáři zasahovali v ochranných oblecích
Zdroj: Profimedia

Na pražském letišti v pondělí kolem 13. hodiny muselo nouzově přistát letadlo z Velké Británie. Jednomu z cestujících se udělalo špatně, podle záchranářů nebyl jeho stav vážný. Kvůli tomu, že letěl z rizikové oblasti, ale museli zasahovat v ochranných oblecích.

Letadlo směřovalo ze skotského Glasgow do Budapešti, když se cestujícímu udělalo nevolno. Stroj proto přistál na Letišti Václava Havla v Praze. "Šlo o takzvaný medical divert, tedy odklon letadla z důvodů zdravotních potíží někoho na palubě," uvedl mluvčí letiště Roman Pacvoň.

Letadlo nouzově přistálo krátce po 13. hodině. Poté k němu dorazili hasiči ruzyňského letiště a také pražští záchranáři. "Jeden z cestujících měl zdravotní indispozici, nebylo to ale podle mých informací nic závažného," sdělil pro TN.cz mluvčí záchranářů Ondřej Franěk.

Záchranáři pasažéra ošetřili a následně přepravili do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. "Protože to byl let z rizikové oblasti, zasahovali záchranáři ve speciálních ochranných oblecích," doplnil Franěk s tím, že pacient byl cizinec a další podrobnosti o něm nezná.

Související obsah

Po krátkém přistání Airbus A320 znovu odstartoval a vydal se na cestu do cílové destinace v maďarské metropoli. Podle portálu flightradar24.com, který zaznamenává letecká spojení, přistálo letadlo v Budapešti krátce před 15. hodinou.

Na konci května v Praze přistálo letadlo bez povolení. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz