Domácí

Demonstrace jsme nikdy nezakázali, sejít se může přes 500 lidí, tvrdí Vojtěch

Demonstrace jsme nikdy nezakázali, sejít se může přes 500 lidí, tvrdí Vojtěch
Zdroj: Profimedia

V úterý odpoledne se mají na mnoha místech republiky konat protivládní demonstrace, které pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii. Kvůli šíření koronaviru se počítalo s limitem 500 lidí na hlavní akci. Ministr zdravotnictví teď ale uvedl, že demonstrace nikdy nebyly zakázány. Aby se navíc předešlo pochybnostem, zavedlo ministerstvo výjimku ze zákazu akcí nad 500 osob.

Hlavní demonstrace v rámci protestní akce s názvem "Vy ještě nemáte dost?" se koná od 18:00 na Staroměstském náměstí. Dosud se počítalo s tím, že tam bude moci dorazit maximálně 500 lidí, protože stále platí bezpečnostní opatření, která mají zamezit šíření koronaviru.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v úterý odpoledne ale oznámil výjimku pro demonstrace. "Naší prioritou je chránit zdraví občanů, proto všechna ta opatření. Demonstrace jsme ale nikdy nezakázali. Abychom však předešli pochybnostem, přicházíme s výjimkou ze zákazu akcí nad 500 osob pro shromáždění konaná podle zákona o právu shromažďovacím, s účinností od dnešních 15 hodin," informoval Vojtěch.

Na hlavní akci tak bude moci dorazit více lidí, než se původně předpokládalo. Je třeba si uvědomit, že stále platí jiná bezpečnostní opatření.

Související obsah

"Z bezpečnostních důvodů budeme, tak jako v Izraeli, udržovat na náměstí dvoumetrové rozestupy a z ohledu na ostatní si vezmeme roušky. Každý, v kom to vře, ať si přinese transparent s otázkou pro vládu," uvedli organizátoři akce.

Po celé republice je zatím registrováno 168 setkání, kde chtějí lidé vyjádřit nespokojenost s konáním vlády. Další navíc neustále přibývají.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz