Domácí

Střelec testoval své zbraně na zvířatech! Jedno našli s šípem v hlavě

Neznámý střelec na Českolipsku si testuje zbraně na zvířatech, která se právě pasou. Používá přitom pušky i tiché zbraně. Policii na to upozornil zemědělec, který na své pastvině v Lukově našel 100kilového býčka se šípem zabodnutým přímo do čela.

Tříměsíční tele zasáhl neznámý střelec minimálně dvěma šípy, z toho jedním přímo do hlavy. Býčka s šípem trčícím mu z čela objevil pan Jungman při ranní kontrole stáda.

"Veterinář přijel a šíp jsme vyjmuli za anestézie a zašil mu dole ten lalok. Dole byl střelený šípem následně, ten prolít," popsal Jungman. Pak si všiml i mnoha dalších ran od pušky kolem očí.

"Střelná poranění jsou od zbraně, která má větší ráži než vzduchová pistole. Šípy někdo vystřelil z kuše. Motiv střelce zatím neznáme, nicméně se přikláníme k hypotéze, že si někdo na zvířeti testoval zbraně," popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

K tomu se přiklání i odborník na loveckou lukostřelbu. "Kdyby to byl pytlák, tak loví loveckým hrotem a střílí na komoru," popsal Alexandr Vraga, předseda Klubu lovecké lukostřelby ČR.

"Na bezbranném zvířeti testovat zbraně mi připadá zvrácené. Bolí mě to. To byl takový mazel v tom stádě," doplnil Jungman.

Související obsah

Mezinárodní instruktor lukostřelby dlouhodobě kritizuje situaci, kdy ke koupi výkonného luku či kuše stačí pouze plnoletost a občanský průkaz. Tyto zbraně dokážou být daleko průraznější než střelné. Rychlost vystřeleného šípu je 360 kilometrů v hodině. S ostrým hrotem a žiletkami ve srovnávacím testu překonal kulovnici. Proto od roku 2012 volají sportovní lukostřelci po zpřísnění zákona.

Případ policie řeší jako týrání zvířat. Pachateli hrozí až tříleté vězení. Zemědělci na Českolipsku si teď budou svá stáda více hlídat.

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz