Zahraničí

Vražda ve Vrútkách, policie zveřejnila detaily ze zákroku proti útočníkovi

Slovenská obec Vrútky, kde ve čtvrtek útočník s nožem usmrtil zástupce ředitele, několik dalších lidí vážně zranil, se stále vzpamatovává ze strašlivého útoku. Policisté, kteří na místo přijeli jako první, byli při střelbě po pachateli zraněni odraženými kulkami. Někteří lidé kritizují způsob zákroku, podle ministra vnitra ale byli zasahující v přímém ohrožení života.

Dva policisté Jakub a Michal z oddělení Martin-východ riskovali své životy, aby útočníka eliminovali co nejdříve. U policie jsou sedm let, ani jednomu ještě nebylo 30 let. Na místo přijeli jako první a okamžitě vyrazili do akce, píše portál tvnoviny.sk.

"V co nejrychlejším možném čase eliminovali pachatele za cenu vlastního zranění. Jen díky jejich rychlé reakce nedošlo k dalším ztrátám na životech. Nekontrolovatelné konání pachatele reálně ohrožovalo kohokoliv, kdo by mu přišel do cesty," informovala slovenská policie.

Policisté byli zraněni jen lehce, jeden je již po operaci, druhý ji bude možná ještě potřebovat. Oba utrpěli střelná poranění. Podle informací policejního prezidenta Milana Lučanského byli policisté zraněni odraženými kulkami.

Související obsah

Útočník byl zastřelen při útěku, policie čelila kritice, někteří si nebyli jistí, zda byl zákrok oprávněný. Na stranu policie se postavil slovenský ministr vnitra Roman Mikulec. Podle něj existuje záznam z celého zákroku, na kterém je vidět, že jsou policisté v přímém ohrožení života.

"Zákrok byl opodstatněný a myslím, že byl vykonaný, jak už uvedl policejní prezident, v souladu s taktikou, na kterou jsou policisté připravováni," cituje portál tvnoviny.sk Mikulce. Podle něj policisté zachovali chladnou hlavu, podle toho, co viděl, to nebyla jednoduchá situace.

Na reportáž TV Nova o útoku ve slovenských Vrútkách se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz