Domácí

Při výrobě dezinfekce vznikl oranžový mrak! Na místo vyjela speciální jednotka

Při výrobě dezinfekce vznikl oranžový mrak! Na místo vyjela speciální jednotka
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Ve firmě v Odrách vznikl při výrobě dezinfekce oranžový mrak, který se začal šířit do okolí. Na místo okamžitě vyrazili hasiči v protichemických oblecích, ani nyní není jasné, jaké chemikálie spolu reagovaly.

Hasiči vyrazili do Oder (okres Nový Jičín) v pátek brzy ráno, ve firmě, která vyrábí dezinfekci, začaly reagovat chemikálie. Po budově se velmi rychle šířil oranžový mrak, část unikla i do ovzduší, ale byla brzy rozředěna větrem.

"Hasiči od ranních šesti hodin nejprve vyvezli v protichemických oblecích IBC kontejner s chemickými látkami z haly na dvůr a několik hodin odvětrávali vnitřní prostory, kde se část oranžového mraku držela, a to hlavně pomocí mobilního velkokapacitního ventilátoru z Ostravy. V protichemických oblecích odstraňovali uvnitř haly zbytky kapaliny na podlaze, když ji pečlivě ředili vodou. Hasičům se podařilo zachytit všechnu kapalinu uvnitř areálu firmy," popsal mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

Už na začátku nepředvídatelné reakce všichni zaměstnanci prostory firmy, kde se mrak šířil, rychle opustili, celý zásah se obešel bez zranění. Podle chemiků se pak ukázalo, že byl mrak sice barevný, ale zdraví zcela neškodný.

Související obsah

"Co v IBC kontejneru spolu zreagovalo a další okolnosti události je v šetření ve spolupráci s dotčenou firmou. Na místě byl mj. starosta Oder a pracovníci zdejšího odboru životního prostředí," doplnil Kůdela.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz