Videoreportáž

Okázalá přehlídka se proměnila v malou slavnost uvnitř Windsorského hradu

Každoročně druhá sobota v červnu v Londýně znamená především velké oslavy oficiálních narozenin královny Alžběty II. Při této příležitosti se koná průvod, kterého se účastní pěší vojáci a jezdci na koních doprovázející kočáry, v nichž sedí všichni důležití členové královské rodiny. Vše uzavírá přelet letky britského letectva nad Buckinghamským palácem. Průvodu se také účastní tisíce diváků a cestou po ulici The Mall jim rodina mává.

 Přehlídka Trooping the Color byla kvůli pandemii koronavirů zrušena a proběhla letos jinak, než je obvyklé. Pravidelná okázalost a průvod, vrchol královského kalendáře, byl nahrazen malou vojenskou přehlídkou uvnitř areálu Windsorského hradu. Královna obdržela pozdrav a následovala vojenská cvičení. Vojáci pochodovali v souladu s nařízenými distancujícími pravidly. Poprvé došlo ke zrušení průvodu v roce 1955.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz