Domácí

Povodeň, kroupy, stromy na silnicích. Lidé se báli, že nedojedou domů!

Na celé Česko se snesly silné bouřky a přívalové deště. Voda komplikovala dopravu a silný déšť zatopil podchody, zahrady, a dokonce i výrobní haly. Hasiči vyjížděli ke stovkám událostí, nejčastěji odstraňovali ze silnic popadané stromy a větve.

Silné deště v některých místech Česka téměř zastavily dopravu. Tamní obyvatelé se po silnicích často museli pohybovat krokem, aby se vyhnuli nehodě. V Praze Krči byl déšť natolik silný, že z tamních kanálů doslova tryskala voda.

Podle odhadu místních bylo na silnici zhruba deset centimetrů vody. Řidiči téměř neviděli na cestu. "Já se bojím, jak se dostaneme domů?" ptala se svého přítele za volantem jedna z obyvatelek pražské Krče. V tomto místě se k silnému dešti přidaly i kroupy.

Související obsah

Povodeň vyplavila i otrokovickou společnost Barum. Víko kanálu přímo v pracovní hale nadzvedl tlak vody, která se valila všude kolem. Tamní zaměstnankyně, která zkázu natáčela, jen s výkřikem uskočila před tryskající vodou.


Zasáhly i vás silné bouřky? Pošlete nám fotky a videa na mail zpravy@nova.cz. Děkujeme.

"Nárůst technických pomocí v souvislosti s bouřkami mezi 21. až 22. hodinou je o dalších 30 na celkových 579 od 12 hodin," informovali v noci na neděli hasiči na svém twitteru. Situace v Jihomoravském kraji se podle informací tamního hasičského sboru začala uklidňovat až krátce před desátou hodinou večer.


V Brně burácení doprovázely mohutné blesky.

Související obsah

"Do terénu vyjely jednotky v celém kraji. Nejčastěji odstraňovaly popadané stromy. Nejčastěji zasahovali hasiči na Brněnsku (Brno-město 26krát a Brno-venkov 29krát) a Vyškovsku (12krát). V souvislosti s uvedenými případy neevidujeme žádné zranění," informoval mluvčí krajských hasičů Jaroslav Mikoška.

Související obsah

"V sobotu hasiči vyjížděli k 47 mimořádným událostem, které přímo souvisely s aktuálním počasím. Nejvíce práce měli v okresech Rakovník, Nymburk a Mladá Boleslav. Převážně odstraňovali popadané stromy z komunikací a elektrického vedení. V pěti případech čerpali vodu. Na neděli vydal ČHMÚ výstrahu s vysokým stupněm nebezpečí. Máme připraveno personální posílení operačního střediska," informovali na svém facebooku středočeští hasiči.

Hasiči v Pardubickém kraji vyjížděli zejména k vyvráceným a polámaným stromům. Voda v několika desítkách případů zatopila domy a sklepy. Na Svitavsku se během bouřky utrhl kus střechy a čtyřikrát krajští hasiči vyjížděli ke strženým drátům elektrického vedení na Chrudimsku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz