Domácí

Motorkář několik kilometrů blokoval sanitku, záchranáři vezli dítě po kolapsu!

Záchranáři jsou nejen kvůli koronaviru stále přetížení a někteří lidé jim to na silnicích rozhodně neulehčují. Například u Holic na Pardubicku blokoval houkající sanitku motorkář, který nechtěl několik kilometrů uhnout. Přitom zdravotníci vezli dítě, které zkolabovalo.

Až někdy bude tenhle řidič v nesnázích, bezpochyby ocení, když u něj bude pomoc včas. Touhle bezohledností ale upíral naději na život cizímu člověku. "Spěchali jsme do nemocnice s 18měsíčním dítětem, které bylo před tím v bezvědomí," sdělil mluvčí záchranářů Aleš Malý.

"Během celé jízdy se řidič dopustil hned několika přestupků. Jeden z nejzávažnějších je, že řidič musí umožnit průjezd vozidlu s právem předností v jízdě," vysvětlil Marek Šturma z dopravního inspektorátu v Pardubicích.

"S takovým bezohledným chováním jsme se doposud nesetkali," popsali záchranáři. V zatáčkách motorkář najížděl do protisměru a málem se také střetl s jiným autem. Mnohokrát se stalo, že sanitku zpomalil na minimum.

Až po čtyřech kilometrech sanitku pustil. Řidiči by hrozila pokuta a možná i ztráta řidičáku. Případ si převzala policie.

Související obsah

Jen co záchranáři tuhle riskantní jízdu vstřebali, jejich kolegové z Pardubic natočili další povedený materiál. V hlavní roli chodec. Bylo úplně prázdné město a muž si to namířil před houkající sanitku. Ta jela za pacientem rychlostí 86 kilometrů v hodině a sotva zastavila.

  

Tři měsíce sbírali pardubičtí záchranáři data. Vyšlo z nich, že provoz nesleduje zhruba polovina řidičů a pětina řidiček.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz