Domácí

Na Benešovsku se srazil autobus s vlakem. Deset zraněných, jeden těžce

Železniční přejezd u Struhařova na Benešovsku zablokovala vážná dopravní nehoda. Deset lidí se zranilo. Jednoho těžce zraněného vrtulník transportoval do nemocnice v Motole. Provoz na trati mezi Benešovem a Vlašimí byl přerušen.

Ke srážce došlo na přejezdu u obce Struhařov, na silnici 112. Po nehodě s osobním vlakem zůstal autobus linky 994 zadní částí viset na kolejích. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Podle informací drážní inspekce k nehodě došlo krátce před tři čtvrtě na sedm ráno. Železniční přejezd je vybavený světelnou signalizací, ale bez závor. Jeden ze sloupů výstražné signalizace autobus srazil.

Související obsah

Vlak po střetu přední nápravou vykolejil. Náraz byl tak silný, že jednu z dvojsedaček z autobusu vymrštil ven. Podle informací policie z nehody hůře vyvázlo osazenstvo příměstského autobusu.

Osm lidí se zranilo jen lehce a záchranáři je po ošetření převezli do benešovské nemocnice. Prvotní informace hovořily o 15 a dokonce 19 zraněných. Mluvčí záchranářů TN.cz informovala, že se při nehodě zranilo celkem deset lidí.

Související obsah

"Osm lidí se zranilo lehce. Jeden člověk utrpěl rovněž lehká poranění, ale jeho zdravotní stav nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení. Desátá osoba utrpěla velmi vážná poranění a po intenzivní lékařské péči byla převezena do motolské nemocnice," řekla pro TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Cestující z vlaku agentuře Aktu popsal okolnosti nehody. "Jeli jsme a najednou rána. Já jsem seděl zády do uličky. Seděli jsme ve vlaku a čekali, až přijedou hasiči. Pak jsme po jednom vylézali ven," řekl. Posádce autobusu prý nikdo z vlaku nepomohl.

Související obsah

"Vlak byl po nárazu odmrštěn mimo trať a autobus skončil na kolejích. Povolán byl i záchranářský vrtulník. Zranění byli už převezeni do nemocnic. Všechny složky integrovaného záchranného systému jsou na místě. Kvůli počtu zraněných byl aktivován traumaplán. Trať mezi Benešovem a Vlašimí je zastavena, stejně tak provoz pro vozidla po dobu činnosti složek integrovaného záchranného systému. Příčinu nehody zjišťují benešovští kriminalisté," popsala krátce po nehodě policejní mluvčí Michaela Richterová.

Související obsah

"Nehoda nám byla hlášena krátce před sedmou hodinou. Došlo ke střetu osobního vlaku a autobusu. Záchranná služba na místo povolala vrtulníky. My na místě máme tři jednotky hasičů. V první fázi jsme prováděli třídění metodou "start". Zásah na místě pokračuje," popsal mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Co bylo příčinou nehody, zatím není jasné. Tragédii vyšetřují policisté spolu s drážní inspekcí.

"Po střetu autobusu a vlaku jsou nyní všechny následky nehody odklizeny a provoz je na trati i na vozovce plně obnoven," informovali policisté krátce před 17. hodinou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz