Domácí

Sluníčka si užijeme jen velmi málo! Deštivé počasí vydrží celý týden

Přestože nejsilnější vlna extrémních bouřek, která zasáhla o víkendu Česko, už odezněla, ani v tomto týdnu se slunečného počasí nedočkáme. Během následujících dní bude převážně oblačno až zataženo, místy se budou objevovat přeháňky, nebo bouřky.

"Příliv vlhkého vzduchu kolem oblasti nízkého tlaku nad jihovýchodní Evropou na začátku týdne přechodně zeslábne. V dalších dnech bude počasí u nás i nadále ovlivňovat oblast nízkého tlaku vzduchu nad střední a jihovýchodní Evropou,“ uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V pondělí bude polojasno až oblačno, ojediněle se mohou objevit také přeháňky. Na jihozápadě území bude zataženo, místy s deštěm a přeháňkami. Během dne bude od severovýchodu ubývat srážek i oblačnosti. Teploty přes den vyšplhají na 21 až 25 °C, v noci klesnou na 16 až 12 °C.

Úterní den bude ve znamení oblačné až zatažené oblohy. Místy může pršet, meteorologové počítají také s bouřkami. Noční teploty se budou pohybovat od 14 do 10 °C. Přes den dosáhnou až 24 °C.

Související obsah

Rovněž ve středu bude oblačno až zataženo s přeháňkami a bouřkami. Teploty vystoupají až k 25 °C, v noci se sníží na 15 až 11 °C.

Také ve čtvrtek předpovídají meteorologové stejně jako v předchozích dnech oblačno až zataženo. Místy může pršet, nebo se objeví bouřky. Noční teploty se budou pohybovat od 12 do 16°C. Přes den se zvednou na 21 až 25 °C.

V pátek nás čeká oblačno až zataženo, na většině našeho území se objeví přeháňky, ojediněle také bouřky. Nejvyšší denní teploty budou od 19 do 23 °C, přes noc klesnou na 12 až 16 °C.

Ani o víkendu si sluníčka neužijeme. Stejně jako v předchozích dnech bude pršet a místy se mohou vyskytnout také bouřky. Denní teploty vystoupají k 20 až 25 °C, noční k 12 až 17 °C.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz