Zahraničí

Otec si šel lehnout a nechal děti v rozpáleném autě. Našel je mrtvé

Otec si šel lehnout a nechal děti v rozpáleném autě. Našel je mrtvé
Zdroj: Profimedia

Smrt dvou malých dětí vyšetřují policisté z americké Oklahomy. Potomky nechal minulý týden otec v rozžhaveném autě a šel si zdřímnout. Čtyřletá dívka a tříletý chlapec po několika hodinách v zamčeném pickupu zemřeli.

Policisté obvinili jednatřicetiletého Dustina Lee Dennise z dvojnásobné vraždy druhého stupně. "Podle jeho výpovědi jel s dětmi kolem poledne do obchodu. Když se vrátili, usnul přibližně na pět hodin,“ píše deník Daily Mail.

Poté, co se vzbudil, nevěděl, kde děti jsou. Jejich bezvládná těla našel na podlaze svého pickupu. Dívku a chlapce přenesl do domu a zavolal lékaře, kteří konstatovali smrt.

Daily Mail uvádí, že policie má také kamerový záznam, na kterém je vidět, jak muž po příchodu z obchodu zamkl auto a děti v něm nechal. Po celou dobu je nikdo nekontroloval.

Související obsah

Policie Dennise zatkla a soud mu určil kauci ve výši 750 tisíc dolarů (přibližně 17 milionů korun). Výsledky pitvy zatím nejsou známé, v době události však bylo extrémní horko a teploty ve městě Tulsa dosahovaly až 32 °C.

Podle informací Daily Mailu sourozenci s otcem nežili. Ten před pár dny na svém facebooku zveřejnil příspěvek o tom, že své děti velmi miluje a nedokáže si svět bez nich představit.

Otec, který nechal v rozpáleném autě zemřít své dítě, dostal doživotí. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Královna Alžběta už zase pracuje

Britská královna Alžběta II. se vrátila ke svým povinnostem. Virtuálně přijala na audienci dva velvyslance. Přes internet hovořila s Gunnem Kimem z Koreje a Markusem Leitnerem ze Švýcarska. Královna by se měla 1. listopadu zúčastnit recepce o změně klimatu. Závěrečné rozhodnutí k její účasti by mělo přijít do víkendu, napsal deník Daily Mirror.

Píše se na Deník.cz