Krimi

Opilec za volantem se řítil tunelem v Brně. Skončil v kotrmelcích

Brněnští policisté v pondělí časně ráno spěchali do Husovického tunelu. Opilý řidič tam nezvládl řízení, ve smyku otočil auto na střechu a potom ještě narazil do stěny. Dechová zkouška vzápětí ukázala, proč se 30letému muži za volantem nedařilo. Nadýchal přes 2 promile.

Štěstí v neštěstí měl 30letý řidič z Brna, který sedl v pondělí nad ránem do auta opilý. V Husovickém tunelu nezvládl řízení a ve smyku se několikrát přetočil ve vzduchu. Vůz pak ještě rozmlátil o stěnu.

„Naštěstí v tu dobu nebyl v tunelu skoro žádný provoz, takže do vozidla po nehodě nikdo další nenarazil,“ uvedl mluvčí brněnských policistů David Chaloupka.

Související obsah

Nezodpovědný muž sice vyvázl bez zranění, zato postihu se nevyhne. Po příjezdu policie totiž nadýchal bezmála 2,3 promile alkoholu. „Podezřelý je tak z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodal.

Nejedná se o jediný případ z posledních dní, kdy řidiči jezdili po Brněnsku opilí. Pět provinilců zastavili i policisté v nedalekém Rajhradu. Nabádají proto k většímu uvědomění si možných následků. „To, jak rychle odbouráváme alkohol, je silně individuální. Pokud si nejste jisti svým stavem, vždy je lepší řízení odložit,“ uzavřel Chaloupka.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz