Domácí

Rodiče popíjeli před večerkou. Děti měly hlad a třásly se zimou

Rodiče popíjeli před večerkou. Děti měly hlad a třásly se zimou
Zdroj: Profimedia

V pondělí pozdě večer upozornila telefonicky neznámá žena ostravské strážníky na nezodpovědné chování dvou rodičů. Ti postávali podnapilí před večerkou v Ostravě – Zábřehu. S nimi tam byly také dvě jejich nezletilé děti.

Hlídka vyrazila k jedné z večerek v Ostravě přibližně kolem půl jedenácté večer. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že s mužem a ženou, kteří tam popíjeli alkohol, jsou také dvě nezletilé děti, které byly málo oblečené.

"Rodiče strážníkům sdělili, že odpoledne šli nakoupit s dětmi jídlo k večeři. Pak se zastavili na čepované pivo v jedné z hospůdek, a protože měli stále žízeň, pokračovali v popíjení lahvového piva se známými před večerkou,“ informoval mluvčí městské policie Jindřich Machů.

Související obsah

Muž se ženou si však vůbec neuvědomovali, kolik je hodin a že jsou s nimi také malé děti. Ty si strážníkům stěžovaly na to, že je jim zima a mají hlad. Zároveň se rodičů vyptávaly, kdy budou mít konečně večeři, protože naposledy obědvaly.

Strážníci u rodičů provedli dechovou zkoušku, otec nadýchal 1,82 promile. U matky test prokázal přibližně 1,04 promile alkoholu.

Hlídka na místo přivolala pracovnici orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Ta rozhodla o převozu nezletilých do zařízení Diakonie ČCE v Ostravě. Machů zároveň dodal, že právě před tímto orgánem budou muset rodiče celou událost vysvětlit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz