Domácí

Lidé prý volají hasiče, protože chtějí ušetřit. Roj by musel někoho ohrozit

Lidé prý volají hasiče, protože chtějí ušetřit. Roj by musel někoho ohrozit
Zdroj: HZS Praha

Hasiči stejně jako každý rok začali vyjíždět k rojům včel. Ti pražští ale na twitteru varovali, že pokud hmyz nikoho neohrožuje, měli by lidé nejdříve volat nějakého včelaře.

"Jako každý rok, i letos přijímáme hovory o rojích včel. Opět žádáme volající, aby zvážili, zda roj někoho ohrožuje (alergici, nemocní lidé, malé děti a tak dále). Včely v roji jsou méně agresivní," uvedli pražští hasiči na twitteru.

Pokud včely nikoho přímo neohrožují, měli by lidé podle hasičů volat některého včelaře. Lidé ale v komentářích namítají, že žádného odborníka neznají, podle jednoho z hasičů se ale stačí na telefonní číslo zeptat například dispečera.

Podle jiných uživatelů "rozumný včelař" roj nesebere kvůli možným roztočům a nemocem. "Pokud roj odmítnou, umíme včely zlikvidovat my nebo odborná firma. Ale nejdřív jim dáváme šanci žít a být užitečné," odpověděla operační důstojnice Kateřina Suchánská.

Související obsah

Obecně pak platí, že hasiče byste měli volat pouze v případě, že hrozí bezprostřední nebezpečí. "Pokud se dá omezit pobyt v zasaženém místě, tak odbornou firmu. Lidé volají hasiče, protože chtějí ušetřit, ale my je často potřebujeme u vážnějších případů," doplnila Suchánská.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz