Domácí

Lidé prý volají hasiče, protože chtějí ušetřit. Roj by musel někoho ohrozit

Lidé prý volají hasiče, protože chtějí ušetřit. Roj by musel někoho ohrozit
Zdroj: HZS Praha

Hasiči stejně jako každý rok začali vyjíždět k rojům včel. Ti pražští ale na twitteru varovali, že pokud hmyz nikoho neohrožuje, měli by lidé nejdříve volat nějakého včelaře.

"Jako každý rok, i letos přijímáme hovory o rojích včel. Opět žádáme volající, aby zvážili, zda roj někoho ohrožuje (alergici, nemocní lidé, malé děti a tak dále). Včely v roji jsou méně agresivní," uvedli pražští hasiči na twitteru.

Pokud včely nikoho přímo neohrožují, měli by lidé podle hasičů volat některého včelaře. Lidé ale v komentářích namítají, že žádného odborníka neznají, podle jednoho z hasičů se ale stačí na telefonní číslo zeptat například dispečera.

Podle jiných uživatelů "rozumný včelař" roj nesebere kvůli možným roztočům a nemocem. "Pokud roj odmítnou, umíme včely zlikvidovat my nebo odborná firma. Ale nejdřív jim dáváme šanci žít a být užitečné," odpověděla operační důstojnice Kateřina Suchánská.

Související obsah

Obecně pak platí, že hasiče byste měli volat pouze v případě, že hrozí bezprostřední nebezpečí. "Pokud se dá omezit pobyt v zasaženém místě, tak odbornou firmu. Lidé volají hasiče, protože chtějí ušetřit, ale my je často potřebujeme u vážnějších případů," doplnila Suchánská.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz