Domácí

Frýdlantsko pod vodou. Povodně zasáhly desítky domů i čističku

Frýdlantsko pod vodou. Povodně zasáhly desítky domů i čističku
Zdroj: Město Frýdlant

Více než sto zasažených domů, evakuování obyvatelé. Tak vypadaly v sobotu povodně na Frýdlantsku. Větším škodám přímo ve Frýdlantu zabránila postavená protipovodňová hráz.

Situaci v povodněmi zasaženém Frýdlantsku shrnuli liberečtí hasiči. "Nejvíce zasaženými obcemi jsou Bílý Potok, Hejnice, Raspenava, Frýdlant a Višňová. V úpravně pitné vody v Bílém Potoce došlo k poruše a od 18. hodiny jsou omezené dodávky pro ORP Frýdlant," uvedli. Pitnou vodu si lidé mohou načepovat z cisteren.


Povodeň v Raspenavě zasáhla asi 100 domů, hasiči evakuovali čtyři lidi. Dvacet domů voda zasáhla ve Višňové, odkud museli hasiči odvézt 10 lidí pomocí obojživelného pásáku.

Související obsah


"V Bílém Potoce probíhalo pytlování a provádění odklonu toku vody mimo objekty. V obci bylo zasaženo šest domů. Prozatím neznáme škody v korytě řeky. Evakuace obyvatel nebyla nutná," uvedli hasiči v sobotu večer.


Ve Frýdlantu se podařilo zabránit vylití řeky díky protipovodňové hrázi, kterou postavili hasiči a dobrovolníci. V Hejnicích nebylo potřeba nikoho evakuovat, v neděli ráno ale informoval hejnický starosta Jaroslav Demčák (SLK), že hladina Smědé ve městě opět stoupá.
 

Povodně na Frýdlantsku se rozsahem blíží těm z roku 2002. Podívejte se na sobotní reportáž televize Nova:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz