Domácí

Cesta do Chorvatska je otevřená! Turisté musí splnit zásadní podmínku

Cesta do Chorvatska je otevřená! Turisté musí splnit zásadní podmínku
Zdroj: Getty Images

Přestože ještě před několika týdny nebylo kvůli šíření koronaviru vůbec jisté, zda v létě vyrazíme na dovolenou do zahraničí, nyní je už vše jinak. Cestu máme otevřenou například do oblíbeného Chorvatska. Turisté však musí splnit jednu zásadní podmínku.

V současné době už mohou cizinci včetně Čechů přijet do Chorvatska na dovolenou bez jakéhokoliv omezení. "Test na koronavirus není potřeba,“ stojí na webu ministerstva zahraničních věcí. Zároveň lidé vstupující do země nemusí pobývat v karanténě.


Jedinou podmínkou, která má usnadnit zejména odbavení na hranicích, je vyplnění elektronického formuláře se základními osobními a kontaktními údaji. Mimo jiné je v něm nutné uvést také místo a délku celého pobytu. V češtině je k dispozici ZDE.

 

Související obsah


Povinné není v zemi ani zakrývání nosu a úst. Místní úřady ale nošení roušek doporučují. Lidé však musí dbát obecných epidemiologických opatření, především dodržovat rozestupy a být co nejméně v kontaktu s cizími lidmi.


I když turistická sezóna v Chorvatsku už pomalu odstartovala, známá letoviska zatím zejí prázdnotou. Jaká je situace v zemi zjišťoval také reportér TV Nova Ondřej Špalek, který se tam vydal na několikadenní cestu.


Potvrdil, že jednotlivé promenády a pláže jsou zatím poloprázdné, turisté však začínají pomalu přijíždět. Mimo jiné zkoumal také ceny za jídlo v restauracích, nebo potraviny v obchodech. Ty se zatím pohybují stejně, jako v předchozích letech.

Chorvatsko se připravuje na příjezd turistů. Více se dozvíte v následující reportáži: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz