Inspektor TV Nova

Inspektor zavítal na Makarskou! Zastaralý kemp skončil bez medaile

Tentokrát vás čeká unikátní Prázdninový inspektor! Štáb televize Nova totiž hodnotil tři různé kempy na Makarské riviéře v Chorvatsku. Dva měly zlatou a stříbrnou medaili, ten třetí ale nestačil ani na bronz.

Makarská riviéra je 60kilometrový pás pobřeží pod masivem Biokovo, který se stal symbolem dovolené u Jadranu. Lemují ho stovky hotelů, apartmánů, ale i kempů. Prázdninový inspektor navštívil tři u vesnice Zaostrog.

Kemp Resort Dalmacija

Kemp Resort Dalmacija otevírá v sobotu, na české turisty se těší. Jezdívá jich prý hodně. Kemp nabízí dřevěné chatky pro čtyři nebo pokoje ve zděných budovách. Vše je klimatizované. Cena něco přes 600 korun za osobu a noc, ovšem s polopenzí v přilehlé restauraci. Dojet se dá i s karavanem.

Související obsah

Z kempu na pláž je to doslova pár kroků, stačí přejít jednu silnici a jste tam. Sociální zařízení je buď na pokojích, nebo v centrální části kempu. Dezinfekcí se nešetří. “Covid má šanci, ale ne u nás,“ ubezpečil recepční kempu Tomislav Mikulič. Kemp sice nemá nic moc vyžití pro děti, vynahrazuje to ale spoustou jiných výhod, takže Prázdninový inspektor jednoznačně udělil zlatou medaili.

 

Kemp Viter


V nedalekém kempu Viter už lidé jsou, zatím jediný Čech ale před inspektorem uprchl na loď. Kemp nabízí jen parcely pro stany a karavany, je jich více než 100. platí se 400 korun za osobu a noc.

Stravování v okolí Viteru


Jídlo ve Viteru nenajdete, restaurace jsou ale na nedaleké promenádě. S mořem je to jako u prvního kempu, je jen několik kroků daleko. Sociální zařízení září čistotou. Inspektor kempu udělil stříbrnou medaili.

Kemp Uvala borova


Pohled na třetí kemp s názvem Uvala borova vypadá smutně. Loni touhle dobou praskal ve švech. Teď je tam pusto. “Měli jsme smlouvu s českou agenturou, kvůli koronaviru ale zatím nikoho nepřivezla,“ vysvětlila recepční Dunja Soldová. “Cestovní agentury zatím některé dohody zrušily, některé čekají. Není možné operovat autobusy,“ doplnila Daniela Bohatá z infocentra na Makarské.

Související obsah


Samotný vzhled kempu ponurou atmosféru jen dokresluje. Chatičky i vybavení uvnitř měly své nejlepší roky zřejmě ještě za dob Jugoslávie. Na druhou stranu mají kuchyňku se sporákem a dokonce i s nějakým nádobím. Lednici je ale asi lepší nechat zavřenou.


Jediní hosté kempu jsou v pohodě, bydlí ve vlastním autě. “Pláž i kemp máme jen pro sebe,“ usmívá se návštěvnice. Čisté sociální zařízení ani sympatická recepční to ale nezachrání. Tento kamp skončil bez medaile.

Na reportáž z Televizních novin se podívejte zde:

Máte tip, kam by se měl Prázdninový inspektor vydat? Pište nám na prazdninovyinspektor@nova.cz.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz