Domácí

Nadace Nova rozdává radost. Nemocné děti navštívily známé tváře!

Zástupci Nadace Nova navštívili děti v pražské motolské nemocnici. Moderátoři a herci ze seriálu Ulice dětem rozdali hračky a slavnostně pokřtili nový dětský koutek, jehož je nadace partnerem.

Rozdat dárky a udělat tím alespoň trochu radost dětem, které slunečné dny těsně před začátkem prázdnin tráví v nemocnici například se sádrou - to byl cíl moderátorů televize Nova a herců ze seriálu Ulice.

"My jsme přišli ze dvou hlavních důvodů - pokřtít dětský koutek, protože Nadace Nova je jeho partnerem a pak jsme samozřejmě přišli za dětmi, které tu leží. Většina z nich teprve čeká na operaci, tak jsme je přišli rozveselit," řekla moderátorka Kristina Kloubková.

Související obsah

"Navštívili jsme děti a řekl bych a věřím, že jsme jim vykouzlili úsměv na tváři a to je vždycky příjemné Na druhé straně je vidět, že tady ty děti musejí být, mají nějaké úrazy a to občas i trošku bolí," přidal se Karel Kašák.

Hraček byla spousta a každé z dětí si přišlo na své. Zatímco u holčiček vyhráli plyšáci, pro kluky byla jasnou volbou auta.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz