Domácí

Hasiči likvidují ohnisko nákazy na Karvinsku. Pomáhá jim generátor

V dolech OKD, kde je hlavní ohnisko nákazy v Moravskoslezském kraji, nechala firma s hasiči dezinfikovat vnitřní prostory jako jsou například šatny nebo sprchy. Ve středu začali hasiči na dole ČSA. Speciální dezinfekční aerosol budou aplikovat na třech šachtách až do pátku.

Pečlivě přichystat techniku, doplnit zásoby, a hlavně se pořádně vybavit. Ochranné obleky, rukavice i speciální masky. Vše pořádně utěsnit, protože hasiči by se mohli nejen nakazit koronavirem, ale také nadýchat emulze, která má virus zneškodnit.

Poslední kontrola, jestli jsou všichni nachystaní, ještě nazout návleky a jde se na to.

Hasiči vybavení osmnáctikilovým generátorem se střídají ve dvojicích každých 40 minut. Ve středu byli na dole ČSA. Vydezinfikovat museli pověstné řetízkové šatny horníků, koupelny i chodby.

"Budovy se musejí nejdříve vyklidit, utěsnit, pak následuje samotná dezinfekce s tím, že následně probíhá odvětrání a zpřístupnění prostor,“ řekla mluvčí OKD Naďa Chattová.

Související obsah

"Už v minulosti podobná dezinfekce proběhla právě na dole Darkov. Dezinfikuje se v odpoledních hodinách až do večera,“ doplnila.

Vše je nastavené tak, aby horníci mohli projít šatnami, sfárat a zpátky se vrátit do už nezávadného prostředí. Navíc je důležité, aby se moc nepotkávali.

Dezinfekce čeká i důl ČSM Sever i Jih.

Důl Darkov a Karvinsko jsou stále ohniskem nákazy. OKD v posledních dnech vsadilo na rychlotesty, i když se o nich spekulovalo, jestli jsou vůbec účinné. Ti, kteří v nich neprošli, museli podstoupit testy klasické.

Na Karvinsku od úterý přibylo 25 nakažených, na Frýdecko-místecku zase čtyři infikovaní.

ls, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz