Domácí

Pes se měl vrhnout na muže, strážníci museli použít uspávací střelu

Pes se měl vrhnout na muže, strážníci museli použít uspávací střelu
Zdroj: Getty Images

Noc na středu byla pro brněnské strážníky pořádně vypjatá. Z areálu firmy v Židenicích totiž utekl agresivní pes, který měl pokousat kolemjdoucího mladíka na ruce. Strážníci zvíře zahnali zpět do areálu, uklidnit se jim ho ale nedařilo, situaci navíc komplikoval opilý muž z areálu. Vše nakonec museli řešit uspávací střelou a pepřovým sprejem.

Agresivní pes vyběhl proti nic netušícímu mladíkovi v noci na středu a měl ho pokousat na ruce. Zraněný vyhledal hlídku strážníků, kteří kontrolovali v Židenicích okolí jednoho z firemních areálů, odkud pes utekl.

"Jejich hlavní starostí v tu chvíli bylo, aby nezvladatelný pes neohrozil nikoho dalšího, a tak ho zahnali zpět do areálu, přivřeli bránu a jeden ze členů hlídky ji držel. Zatímco pes dorážel na vrata a urputně se je snažil podlézt, zavolali strážníci směrem do areálu na evidentně silně opilého pracovníka, aby zvíře zajistil," popsal mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

Muž ale odmítal spolupracovat a strážníkům začal místo toho nadávat. Na místo byly přivolány posily, dorazili i psovodi městské policie. Ti se pokusili odchytit psa pomocí tyče, kterou prostrčili skrz bránu. Kromě toho, že pes neustále nekontrolovaně pobíhal, strážníkům komplikoval zásah opilý muž, který do tyče mlátil, při tom jednoho ze zasahujících udeřil.

Související obsah

"Hlídky proto podezřelého zpacifikovaly pepřovým sprejem a ovčáka uspal odchytář narkotizační střelou. Poté ho převezl do péče městského útulku. Pokousaný muž přivolání lékaře celou dobu odmítal, ale strážníkům slíbil, že si sám zajde do nedaleké nemocnice na ošetření. Přivolaní státní policisté vyloučili spáchání trestného činu a strážníci proto případ postoupí správnímu orgánu pro důvodné podezření z několika závažných přestupků," doplnil Ghanem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz