Domácí

S rouškou, dezinfekcí a na střídačku. První žáci si vyzvedli vysvědčení

Konec školního roku sice poznamenala pandemie, přesto vysvědčení dostane celkem jeden a půl milionu žáků základních a středních škol. Někde si ho vyzvedli už nyní, čtyři dny před koncem června.

Roušky, dezinfekce anebo jen pár obsazených tříd - na letošní vysvědčení žáci ani kantoři jen tak nezapomenou. Třeba v jedné zlínské škole měl první stupeň ještě výuku, žáci druhého stupně si chodili pro vysvědčení po ročnících.

"Nemáme dostatek volných učeben a chtěli jsme omezit, aby se žáci mezi sebou tolik nepotkávali," vysvětlil zástupce ředitele ZŠ Zlín Křiby Pavel Růžička.

V devět hodin ráno už měli žáci 6. A vysvědčení rozdaná. Než sem přijdou sedmáci, musí se celá třída důkladně vydezinfikovat. Takřka celé druhé pololetí žáci zvládali výuku z domova. I pro rodiče a učitele to byl obzvlášť náročný půlrok.

Související obsah

"U těch mladších žáků si myslím, že ti ještě pracovali poctivě, ale ti starší už byli fikaní, ti už to dávali na nějaké úložiště, když to jeden vypracoval," zamýšlí se učitelka Romana Mikošková.

I proto se vysvědčení z konce školního roku nebude brát až tak vážně - to platí třeba pro přijímačky na střední školy. Na mnoha školách se rozhodli proti pololetí známky nezhoršit a letos nepoznají propadlíky.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz