Zahraničí

Konec nenávisti na facebooku. Společnost bude sdělení regulovat

Konec nenávisti na facebooku. Společnost bude sdělení regulovat
Facebook Zdroj: Isifa / Facebook

Společnost Facebook bude přísněji moderovat obsah příspěvků na sociální síti. Zakáže nenávistná sdělení v reklamách a bude upozorňovat na problematické příspěvky. V pátek o tom informoval šéf Facebooku Mark Zuckerberg.

"Nyní se budou odstraňovat reklamy, které tvrdí, že lidé jsou určitého původu, národnosti, pohlaví nebo sexuální orientace,“ píše britská BBC.

Před několika týdny se stal Facebook terčem kritiky, jelikož neodstranil ani neoznačil jako problematická některá sporná vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa. Přestože je Zuckerberg osobně odsoudil, zdůraznil, že je v zájmu lidí, aby byly stále přístupné.

Související obsah

Sporný příspěvek amerického prezidenta se týkal situace po smrti George Floyda v Minneapolisu po policejním zákroku.

Podle Zuckerberga bude Facebook označovat jako relevantní ty příspěvky, které zveřejní významní politici, ale budou odporovat jeho pravidlům. "Jsem proti nenávisti a všemu, co podněcuje k násilí,“ uvedl.

Facebook tak bude mazat očividně nepravdivé informace právě před podzimními prezidentskými volbami. Zuckerberg slíbil, že odstraní obsahy, které nebudou korektní a lidi by odrazovaly od účasti ve volbách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz