Domácí

Zubař měl pacientce zničit zuby. Trest nejspíš jen tak nedostane!

Zubař měl pacientce zničit zuby. Trest nejspíš jen tak nedostane!
Zdroj: TN.cz

Už je to více než měsíc, co redakce TN.cz informovala o případu Kristíny, která si stěžovala, že jí zubař v Teplicích totálně zničil zuby a že má dodnes noční můry. Dokonce na něj podala i stížnost. Jenže na její výsledek si nejspíš počká opravdu dlouho.

Vyplývá to z odpovědi na dotaz, který redakce TN.cz před pár dny poslala České stomatologické komoře. Právě ona stížnost na údajného hororového zubaře řeší.

"Stížnost přišla až se zpožděním po mediálních zprávách. Zpracováváme ji. Jedná se o obdobu trestního řízení, u nás jde o disciplinární řízení," vysvětlila mluvčí komory zubařů Henrieta Pálešová.

Dodala, že je potřeba vyšetřit okolnosti, dotázat se přímo lékaře (v tomto případě zubaře původem z Blízkého východu) a eventuálně i vyslechnout svědky.

Související obsah

"Pak padne či nepadne návrh na řešení čestnou radou, což je náš soud. Obvyklá doba řešení je v měsících až jeden rok. Záleží na spolupráci všech," nastínila Pálešová.

Ke spornému zákroku se nedávno pro TN.cz vyjádřil i přímo zubař Jomaa Baniowda. Uvedl, že pacientka k němu přišla po dlouhodobě zanedbané péči a zároveň si postěžoval, že se obrátila na média.

Sama Kristína naopak tvrdí, že vůbec nevěděla, co jí dentista v puse dělá a že jí zuby zničil tak, že musela na opravnou operaci.

Poslechněte si, jak zákrok popsala:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz