Naše Česko

Při pandemii Josef málem skončil na ulici. Díky sbírce opět pomáhá lidem

Při pandemii Josef málem skončil na ulici. Díky sbírce opět pomáhá lidem
Zdroj: Charita ČR

Pan Josef je profesionální masér a jeho životním posláním je pomáhat lidem od bolesti. Tentokrát ale naopak potřeboval pomoc on. Když nastala koronavirová krize, málem přišel o střechu nad hlavou. Nebýt sbírky Charity České republiky, kdo ví, jaký by nyní byl jeho život.

Už před nouzovým stavem to měl pan Josef s penězi těžké, vždy se mu ale obtížné situace podařilo zvládnout. Cesty osudu jsou ovšem nevyzpytatelné, a tak se stalo, že se kvůli nemoci dostal do dlouhodobé pracovní neschopnosti. Zároveň však musel stále splácet svůj dluh. 

Těšil se proto, až mu neschopenka skončí a bude se moci znovu postavit na nohy a pracovat jako dřív. Jenže právě v té době propukla pandemie koronaviru a v Česku začala platit přísná opatření. Pan Josef se tak jako masér dostal do ještě obtížnější situace.

Nemocenskou už nepobíral, do práce se ale kvůli vládním nařízením vrátit nemohl. Dluh musel nicméně splácet dál a finanční rezervy mu rychle začaly ubývat. Záhy tak došlo k nejhoršímu - peníze na nájem už nebyly a pan Josef se začal bát, že skončí jako bezdomovec.

Související obsah

Díky sociálnímu pracovníkovi se ale dozvěděl o možnosti obrátit se na Diecézní charitu Plzeň, která spadá pod neziskovou organizaci Charita ČR, a požádat ji o pomoc. Stal se tak jedním z prvních lidí, kteří dostali peníze ze Sbírky pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci, kam lidé stále mohou posílat finanční příspěvky.

Díky darům od lidí tak mohl zaplatit nájem a zvládnout tíživou situaci. "Příspěvek Josefovi pomohl překlenout těžkou životní etapu, a tak je jisté, že v době uvolňování opatření už o něm uslyšíme zase jako o vyhledávaném masérovi, který se nejen umí sám poprat se životem, ale svýma rukama zase dokáže ulevovat od bolesti dalším lidem," napsali Petr Šimek a Ondřej Špendlíček z Diecézní charity Plzeň.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr Gazdík odvolal ředitelku Cermatu

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) odvolal ředitelku Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Michaelu Kleňhovou. Důvodem byla ministrova nespokojenost s fungováním organizace. Ta má na starosti maturitní a jednotné přijímací zkoušky.

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz