Zahraničí

Firmy zaklekly na šéfa Facebooku. Neumí prý zabránit šíření nenávisti

Zakladatel a ředitel firmy Facebook Mark Zuckerberg přišel v přepočtu o 170 miliard korun. Společnosti totiž z facebooku stahují své reklamy. Vadí jim, že na sociální síti není dostatečná regulace, která by bránila šíření lží a různých útoků. Zuckerberg chce proto na facebooku zavést nová kontrolní opatření.

Mark Zuckerberg zažil hodně černý pátek. Kvůli neschopnosti facebooku zabránit šíření dezinformací nebo nenávistného obsahu z něj významné světové firmy stáhly inzerci. Hodnota Facebooku kvůli tomu klesla o 8,3 procenta a společnost přišla o více než bilión korun.

"Pokud zjistíme, že obsah od uživatele může vést k násilí, nebo zbavit lidi jejich práva volit, stáhneme ho bez ohledu na to, čí je to příspěvek," prohlásil Mark Zuckerberg.

Související obsah

Tato slova pronesl v reakci na masové ztráty společnosti. K bojkotu Facebooku už se přidalo na devadesát firem. Roli sehrály i masové protesty proti rasismu v USA.

Zuckerberg na situaci musel okamžitě reagovat. Kromě přísnějších pravidel pro příspěvky se rozhodl i pro speciální opatření k volbám prezidenta Spojených států.

"Minulý týden jsme vyhlásili největší informační kampaň o hlasování v americké historii, s cílem pomoci čtyřem milionům lidí zaregistrovat se k volbám," řekl Zuckerberg.

Související obsah

Facebook bude také zavádět štítky, kterými vždy označí politické výroky – bude tak kontrolovat jejich pravdivost a relevanci. Nově zavedená opatření ukazují, jak velké ztráty Zuckebergovi vznikly. Že by ale zůstal na dlažbě, se bát nemusí.

V žebříčku nejbohatších lidí světa je na čtvrtém místě. Před ním jsou šéf skupiny LVMH – Bernard Arnault, šéf Amazonu Jeff Bezos a zakladatel Microsoftu Bill Gates.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz