Domácí

Po rozchodu nastalo peklo. Dárky a prosby vystřídaly zápalné lahve a nůž

Po rozchodu nastalo peklo. Dárky a prosby vystřídaly zápalné lahve a nůž
Zdroj: Profimedia

O tom, že rozchodem s ním udělala životní chybu, se snažil přesvědčit bývalou přítelkyni muž na Klatovsku. Čtyřiapadesátiletý cizinec ji nejprve zahrnoval dopisy, dárky a desítkami telefonátů denně. Když to nezabralo, přešel k výhrůžkám. Nejprve ženě hrozil, že jí zapálí auto, poté jí odpojil přívod elektřiny, a nakonec zaútočil s nožem v ruce.

Cizinec, který podle policie žije na Horažďovicku, bývalou přítelkyni pronásledoval několik týdnů. Když se s ním před zhruba třemi měsíci rozešla, zkoušel ji prý získat zpět nejprve záplavou sms zpráv a telefonátů. Těch bylo i padesát denně. Žena dle policistů zareagovala pouze na některé z nich.

Když se telefonování neukázalo jako správný krok, uchýlil se muž k psaní dopisů. Ty své "bývalce" donášel do schránky i několikrát denně. Podle informací policie se v nich vyznával ze svých citů, ale často připojoval i výhrůžky. Na okno a ke dveřím bytu expřítelkyni nosil květiny, svíčky a dárky.

Související obsah

Ani tím si však ženu zpět nenaklonil a přešel k vyhrožování. Nejprve prý hrozil, že jí zapálí auto, jindy měl postávat pod okny jejího bytu a u sebe mít lahve s knoty a benzinem.

"Neustále se pohyboval u domu a vyhledával přítomnost ženy. Horažďovičtí policisté muže zjistili v obci, kdy při dechové zkoušce nadýchal 2,60 promile alkoholu a byl převezen do policejní cely a následně propuštěn," řekla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Související obsah

Tím však pronásledování neskončilo. Zhrzený cizinec expřítelkyni prý dokonce odpojil přívod elektrického proudu a v okamžiku, kdy vyšla z bytu, na ni měl zaútočit. Podle informací policie ji nejprve udeřil rukou. Žena si to ale nenechala líbit a ránu mu obratem vrátila.

Násilník měl poté z batohu vytáhnout kuchyňský nůž a zamířit s ním ke své bývalé družce. Ta prý začala křičet a útočník raději utekl.

Související obsah

"Muž byl obviněn z nebezpečného vyhrožování a pronásledování. Policisté z oddělení obecné kriminality rozšířili trestní stíhání obviněného o stejné skutky. V pátek soud rozhodl o jeho vzetí do vazby a za doprovodu policistů byl převezen do věznice," popsala Ladmanová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz