Domácí

Poslanci znovu debatovali o rekordním schodku státního rozpočtu

Poslanci v úterý opět debatovali o rekordním schodku státního rozpočtu. Na mimořádné schůzi dolní komory parlamentu měli na programu hlavně pozměňovací návrhy. Schůze se ale musela obejít bez většiny ministrů, což některé řečníky rozčílilo.

Miliarda sem, miliarda tam a třetí miliarda zase na jinou hromádku. Tak v úterý ve zkratce vypadala rozprava na plénu Poslanecké sněmovny. Názory se ale napříč stranami dost lišily.

"My jsme dali tři pozměňovací návrhy na snížení toho samotného salda. O 11 miliard, o 16 miliard a o 25 miliard," prohlásil poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti). "Proč deset? Proč šestnáct?" ptala se ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Související obsah

Místa pro ministry zela v úterý na schůzi sněmovny prázdnotou. Nedorazil ani premiér Andrej Babiš (ANO). Opozice ho přesto nešetřila – naopak. Na přetřes přišla například nedávno objevená záliba předsedy vlády v astronomii.

"Ve 23:43 byl slunovrat. Zatmění slunce. Měsíc v novu. A matka Země a otec Slunce nám vzkázali, prosím vás, že máme spolupracovat," prohlásil premiér Babiš.

Související obsah

"Mně tedy matka Země i otec Slunce říkali včera při slunovratu, že to bude víc," oponoval Miroslav Kalousek (TOP 09).

Plamenná diskuse se pak rozhořela mezi poslancem Janem Skopečkem z ODS a sociálním demokratem Václavem Votavou. Důvodem bylo hospodaření předchozích vlád.

"Zhasnout! Rozkrást! Rozsvítit! Tak to fungovalo v devadesátých letech," tvrdil poslanec Votava.

Související obsah

Poslanci v úterý nakonec poslali novelu zákona do třetího, závěrečného čtení. Změny v něm navrhli za sumu vyšší než 165 miliard korun.

Znovu na schodek státního rozpočtu přijde řeč nejspíš ve středu příštího týdne. Vláda bojuje s časem – poslancům totiž začínají 13. července sedmitýdenní prázdniny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz