Domácí

Vláda schválila jednotnou daň pro OSVČ i podporu pro dohodáře

Vláda na pondělním jednání schválila několik důležitých věcí, odsouhlasila například jednotnou daň pro živnostníky. Současně byla schválena podpora pro dohodáře, které postihla koronavirová krize. Nyní to musí ještě potvrdit parlament. Současně ministryně oznámily, že se Česko ohradí vůči části rezoluce Evropského parlamentu k údajnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.

"Paušální daň schválena. Znamená jedinou platbu místo tří a tím významně méně papírování. Platit bude od 1.1.2021, v příštím roce bude měsíční odvod 5740 Kč. Zahrnuje daň 100 Kč, minimální sociální +15 % a minimální zdravotní. Limitem bude roční příjem z podnikání do 800 000 Kč," informovala ministryně financí Alena Schillerová ještě před tiskovou konferencí vlády.

Současně také oznámila, že byla schválena podpora pro dohodáře, které postihla koronavirová krize. Lidé, kteří pracovali na DPČ nebo DPP a byli účastni nemocenského pojištění, budou moci žádat finanční správu o 350 Kč denně za období od 12.3. do 8.6.2020. Nejvýše tedy o 31 150 Kč.

"Podmínkou je omezení či znemožnění činnosti, třeba ukončení spolupráce zaměstnavatelem. Práce na dohodu také musela probíhat nejméně 4 z 6 měsíců před krizí. A řešíme i problém OSVČ a společníků s.r.o. pracujících během krize na dohodu. O kompenzační bonus 500 Kč denně nepřijdou," doplnila Schillerová.

Související obsah

Schválena byla také podpora pro lázeňství, Češi budou moci uplatňovat slevu na pobyt v lázních.

Ministryně na tiskové konferenci vlády oznámily, že se Česká republika ohradí vůči části rezoluce Evropského parlamentu k údajnému střetu zájmů předsedy vlády Andreje Babiše. Podle nich se Evropský parlament částečně vměšuje do interních záležitostí České republiky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz